LÖSEV (Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı) Tokat İl Gönüllü Komitesi Başkanı Hüseyin Sulak ve Psikolog Birkan Yüksel, 2-8 Kasım Lösemi Haftası dolayısıyla gazetemizi ziyaret etti. Sulak, LÖSEV'in Tokat'taki yapılanması ve gönüllü komitesinin kuruluş süreci hakkında bilgiler verirken, Tokat'ta yaklaşık 3 bin 200 kişilik bir gönüllü ağının olduğunu belirtti. LÖSEV'in lösemi hastalarına sağladığı desteklerden bahseden Sulak, psiko-sosyal destek, nakdi yardım, konaklama, gıda, mobilya desteği ve sosyal yardımlarla hasta ve ailelerinin yanında olduklarını vurguladı.

Tokat'ta parasını almadan imza attı, dünyası karardı Tokat'ta parasını almadan imza attı, dünyası karardı

Sulak, löseminin belirtileri hakkında da bilgi vererek, yaralanmalara karşı aşırı hassasiyet, iştahsızlık, kilo kaybı, ağız kuruluğu ve halsizlik gibi semptomlara dikkat çekti. LÖSEV'in okullarda ve üniversitelerde eğitim programları yürüttüğünü, ayrıca gençlik merkezleri, hastaneler ve sosyal medya aracılığıyla bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirdiğini ifade etti.

Ramazan ve kurban dönemlerinde yapılan yardımlarla Türkiye'nin dört bir yanındaki lösemi hastalarına ulaştıklarını belirten Sulak, son üç ayda yapılan nakdi yardımın 197 milyon TL olduğunu açıkladı. Ayrıca, LÖSEV Tokat temsilciliğine Instagram üzerinden "@tokatlosev" hesabı aracılığıyla ulaşılabileceğini ve mesajlara anında geri dönüş yapıldığını duyurdu