Tokatlı Gazeteci hayatını kaybetti Tokatlı Gazeteci hayatını kaybetti

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya liderliğinde yürütülen Çember Operasyonları kapsamında Türkiye genelinde gerçekleştirilen operasyonlarda, arama kaydı bulunan binlerce firari şahıs yakalandı. Operasyonlar, suç örgütleri ve terör örgütlerine karşı kararlı bir mücadele sergileniyor. İşte operasyonun detayları:

Firari Sayısı: İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 81 ilde gerçekleştirilen Çember Operasyonları sonucunda arama kaydı bulunan 5 bin 309 firari şahsın yakalandığını açıkladı.

Suç Örgütlerine Karşı Harekât: Operasyonlar, organize suç liderlerine karşı yoğunlaştı. Ekipler, tefecilik, gasp, yağma, yaralama ve tehdit gibi çetelerin faaliyetlerine son vermek adına etkili bir şekilde çalışıyor.

Firari Süre Dağılımı: Yakalanan şüpheliler arasında dikkat çeken bir detay, 10 yıldan daha uzun süredir aranan 10 kişi bulunması. Ayrıca, 41 şüphelinin 5 ile 10 yıl arasında, 5 bin 258 şüphelinin ise 0 ile 5 yıl arasında arandığı tespit edildi.

İçişleri Bakanı Yerlikaya'nın Açıklaması: Bakan Yerlikaya, firari suçluların sokaklarda dolaşmasına asla izin vermeyeceklerini belirterek, "Ailelerimizin huzurunu kaçırmalarına müsaade etmeyeceğiz. Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız." dedi.

Operasyonun Süreci: İl Jandarma Komutanlıkları ve İl Emniyet Müdürlükleri tarafından son 4 gün içinde gerçekleştirilen yol uygulamaları, iş yeri ve ev baskınlarında 5 bin 309 aranan şahıs yakalanarak adalete teslim edildi.

Teşekkür Mesajı: Bakan Yerlikaya, operasyonları yöneten valileri, kaymakamları, jandarma komutanlarını, emniyet müdürlerini, polisleri, jandarmaları ve sahil güvenliği görevlilerini tebrik ederek, "Arananları yakalayıp adalete teslim etmeye kararlıyız." ifadesini kullandı.