Tokat Belediye Plevnespor Basın Sözcüsü Muhsin Şenocak, 12 Kasım 2023 Pazar günü saat 14.00'te gerçekleşen TOKAT BELEDİYE PLEVNESPOR ile BITEXEN ADANA 1954 FUTBOL KULÜBÜ arasındaki maç hakkında önemli açıklamalarda bulundu.  

Maçın ilk 15 dakikasında, rakip takımın sert oyununa karşı maçın orta hakemi Şahin Bekler'in müsamaha gösterdiğini belirten Şenocak, bu durumun rakibe cesaret verdiğini dile getirdi. İlk yarının sonunda, takımının sağ beki ve alt yapı oyuncusu Özgür'ün, rakibin sert darbesi sonucu sağ omuz fibula kemiğinin kırılmasına rağmen, hakemin faul dahi çalmadığını ifade etti.

Sakarya'da enduro için nefesler tutuldu Sakarya'da enduro için nefesler tutuldu

İkinci yarıda, rakip takımın öne geçmesine rağmen, takımının baskılı oyununa dikkat çeken Şenocak, hakemin kararlarının sık sık ataklarını engellediğini söyledi. 60 ile 70. dakikalar arasında üç net penaltı pozisyonunun görmezden gelindiğini, bunların kameralar ile tespit edildiğini ve futbol oyun kuralları gereği penaltı ile cezalandırılması gerektiğini belirtti. Son penaltı pozisyonunda oyuncularından Arda'nın, hakeme itirazı sonucu direkt kırmızı kartla oyundan diskalifiye edildiğini açıkladı.

Rakip takımın 17 numaralı oyuncusunun sürekli olarak oyuncularını ve taraftarlarını tahrik ettiğini, ancak herhangi bir ceza almadığını dile getirdi. Maçın son dakikalarında beklenen 12 dakikalık uzatmanın yerine sadece 5 dakika verilmesinin, hakemin art niyetli olduğunu düşündürdüğünü ifade eden Şenocak, maçın görüntüleri ile MHK'ye itirazını yapacaklarını ve bu sürecin takipçisi olacaklarını belirtti. Şenocak, sahada alın teri döken oyuncuların ve kulübün haklarını koruyacaklarını, taraftarların da olası büyük olayların önüne geçtiğini vurguladı.