BYD, Avrupa pazarını fethettikten sonra, tam elektrikli C SUV modeli Atto 3'ü Türkiye'deki otomobil severlerle buluşturdu. Rakip tanımayan 1 milyon 590 bin TL'lik etiket fiyatıyla dikkatleri üzerine çeken Atto 3, teknolojik donanımları ve 420 kilometrelik menzili ile öne çıkıyor. Türkiye, elektrikli araç satışlarında dünya çapında hızla büyüyen bir pazar haline gelirken, BYD'nin girişi rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor.

Bosch üretimde üretken yapay zekayı deneyimliyor Bosch üretimde üretken yapay zekayı deneyimliyor

BYD Türkiye Genel Müdürü İsmail Ergun'un açıklamalarına göre, markanın ilk tanıtımı sonrası tüketicilerden büyük ilgi geldi ve şimdiden 22 binin üzerinde talep toplandı. Atto 3'ün yıl sonuna kadar Türkiye için ayrılan 1500 adetlik kotası mevcut, ancak marka, gelecek yıl için bu büyük talebi karşılamayı hedefliyor.

Atto 3, BYD'nin yenilikçi Blade Batarya teknolojisi ve e-Platform 3.0 ile donatıldı. 204 beygir gücündeki elektrik motoru ve 310 Nm torku ile sınıfının en hızlı tek motorlu elektrikli SUV'leri arasında yer alıyor. Model, yüzde 30'dan yüzde 80'e sadece 29 dakikada şarj olabilen bataryasıyla da kullanıcıların beğenisini kazanıyor. En üst donanım seviyesinde elektrikli açılabilir panoramik sunroof, elektrikli bagaj kapağı, alaşım jantlar ve vegan deri döşemeler gibi özelliklere sahip olan Atto 3, yüksek kalitesiyle de göz dolduruyor.

Ergun, 2024 yılına kadar 20'den fazla bayi açmayı ve BYD HAN ile BYD SEAL modellerini Türkiye'ye getirmeyi planladıklarını belirtiyor. Ayrıca, 2024'te %10'dan fazla pazar payına ulaşmayı ve 10 bin adet satış hedeflediklerini ifade ediyor.