Vali Balcı: Engelli dostu kent konumunu pekiştirmeliyiz

Vali Balcı: Engelli dostu kent konumunu pekiştirmeliyiz

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, “İlimizdeki tüm paydaşlarımızla işbirliği içerisinde engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata rahatça katılımını sağlayarak Tokat’ımızın engelli dostu bir kent olma konumunu daha da pekiştirmekteyiz”

12 Mayıs 2021 - 20:27

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı, Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkenin de aynı tarihlerde kutladığı 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle mesaj yayınladı. Vali Balcı, bu haftanın engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durularak farkındalık yaratıldığı özel bir hafta olduğunu söyledi.

 

Vali Balcı, “Toplumda her bireyin olduğu gibi engelli bireylerin de doğuştan gelen temel hak ve hürriyetlerinin en iyi şekilde karşılanması, şartlarının en üst seviyeye yükseltilmesi ve sosyal hayata dâhil edilmeleri; insana ve topluma karşı olan sorumluluğumuzun bir gereğidir. Engellilerimize sahip çıkmak, onların sorunlarının çözümüne katkıda bulunmak ve yaşamlarını kolaylaştırıcı önlemler almak hepimizin ortak sorumluluğudur. Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayatta varlık göstermeleri şüphesiz toplumumuzu daha da güçlendirecektir. Bir ülkenin huzuru, ancak onu oluşturan tüm bireylerin mutluluğuyla sağlanabilir.” Diye konuştu.

 

TOPLUMSAL HAYATA RAHATÇA KATILIMLARINI SAĞLIYORUZ
Balcı mesajına şöyle devam etti: “Tokat Valiliği olarak engelli bireylerimizin kamu hizmetlerine erişimlerini, hayatlarını ve yaşamlarını kolaylaştırmak onların önündeki engelleri kaldırmak amacıyla eğitimden sağlığa, spordan sanata sunduğumuz tüm sosyal hizmetlerin kalitesini daha da artırmanın her zaman onların yanında olmanın gayreti içerisindeyiz. İlimizdeki tüm paydaşlarımızla işbirliği içerisinde engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata rahatça katılımını sağlayarak Tokat’ımızın engelli dostu bir kent olma konumunu daha da pekiştirmekteyiz. Bununla birlikte engelli kardeşlerimiz de güçleri ve sahip oldukları değerlerle yapabileceklerinin en iyisini her koşulda yapabilmeli, yaşama sevincini kaybetmemeli ve hayata dört elle sarılmalıdırlar.  Buna örnek olarak tüm zorluklarına rağmen spordan sanata, edebiyattan siyasete, eğitimden çalışma hayatına her alanda önemli başarılara imza atan engelli kardeşlerimizin verdikleri mücadele gerçekten takdire şayandır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm vatandaşlarımızı engelli vatandaşlarımıza yardımcı ve destek olmaya, onların sorunlarını kendi sorunları bilerek üzerlerine düşen görevleri yerine getirmeye davet ediyor, selam ve sevgilerimle engelli vatandaşlarımıza aileleriyle birlikte mutlu, huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum.” 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi