YATIRIM YAPAN TAKIMLAR İÇİN ÜZÜCÜ DURUM

YATIRIM YAPAN TAKIMLAR İÇİN ÜZÜCÜ DURUM

Cumhuriyet Üniversitesi futbol kulübü teknik sorumlu hocası Tuncay Doğan, “Bölgesel Bal Ligi’nin başlama tarihinin uzaması artık tüm sporseverlerin canını sıkmaya başladı” dedi.

11 Mayıs 2021 - 02:32

Tokat’ın komşu ili Sivas Cumhuriyet Üniversitesi futbol kulübü teknik sorumlu hocası Tuncay Doğan spor servisimize özel açıklamada bulundu.

Doğan, “Artık bu işe futbolumuzu yönetenlerin acil bir çare bulmalarını bekliyoruz. Bölgesel Bal Ligi’nin başlama tarihinin uzaması artık tüm sporseverlerin canını sıkmaya başladı. Yani liglerin uzama tarihinin belirsizliği tüm sporcularda bitkinlik yaratmaya başladı. Bölgesel Bal Ligi’nde yatırım yapan takımlar için keyifsiz bir durum yaratmaya başladı. Ülkemizde sadece Bölgesel Lig maçlarında mı pandemi oluyor? Üst liglerde pandemi olmuyor mu? Sadece Bölgesel Liglerin bu durumlara düşmesi bana göre biraz da düşündürücü bir durum. Bu işten ekmek parası kazanan insanlar, artık Bal Ligi’nin başlamasından umudunu kesenler, evini geçindirmek için başka işlere yöneldiler. Bu da bu insanlar için mesleği olmayan işten para kazanmak için sıkıntılı bir süreç oluyor. Futbol sektörü büyük bir ekonomik güç haline gelmiştir. Bunu yetkililerin iyi bilmelerini istiyoruz. Artık bu sektördeki tüm spor adamlarının performanslarının düştüğünü görüyoruz. Sahada bizler teknik adamlar olarak idman yapan futbolcular hiç durumlarından mutlu değiller. Zaman geçmeden acilen bu işe bir çare bulunması gerekiyor. Kısacası liglerin başlama durumlarının uzaması can sıkmaya başladı. Takımlar kamp yaparken, hazırlık maçları oynarken pandemi olmuyor da resmi maçlarda pandemi oluyor. Bu iş artık can sıkmaya başladı. Bal Liglerinin mayıs ayının son haftasında başlamasını tüm spor adamları adına istirham ediyorum.  Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerinin Bal Ligi’nin başlama tarihini bir an önce açıklamalarını tüm takımlar bekliyoruz. İnşallah bayramdan sonra ligler başlar, herkes de bu işten ekmek yiyen insanlar da mutlu olur. Tüm İslam aleminin Ramazan bayramını tebrik ediyorum herkese iyi bayramlar diliyorum” diyerek sözlerine son verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
NİKSAR BAL'DA ŞANSINI ZORA SOKTU
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi
TOGÜ Tıp 8. mezunlarını verdi