ALDIĞIMIZA DEĞİL KAÇANA YANIYORUZ
Arif SAĞDIÇ

Arif SAĞDIÇ

ALDIĞIMIZA DEĞİL KAÇANA YANIYORUZ

06 Şubat 2015 - 14:01

    Öncelikle Tokat sporumuza artık vekillerimizin bu zorlu lig yarışında sahip çıkmalarını bekliyoruz. Sayın vekillerimizin Tokatspor'u Tokat'ı ve Tokat halkını sadece seçimler için sandığa giderken hatırlamamalıdır. Sayın Valimiz Cevdet Can ve Sayın Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu'nun bundan sonraki haftalarda protokol tribününde yerlerini almalarını bekliyoruz. Mülki amirlerimizin maçlara gelmesi sahadaki sporcular için oldukça güzel bir doping etkisi yapar. Birde protokolde kimler oturuyor kimler oturmuyor belli değil.  
    Gençlik Spor Müdürümüz sayın Cemil Çağlar'ın buralara oturan mülki amirleri tespit etmesi lazım. Protokolle ilgisi olmayanlar protokolde oturuyor. Tokatspor geçtiğimiz hafta sonu Yeni Malatya deplasmanında hayatı bir maç oynadı ve maçta berabere bitti. Malatya basını ayağa kalkarak maçın genç hakemine büyük bir tepki gösterdi. Bir çok verdiği kararla çok eleştirilen hakem Tokatspor aleyhine verdiği penaltıda çok konuşuldu. Bir çok spor yorumcusu bu penaltının nizami olmadığını maçın hakeminin yanlış bir kararla penaltı verdiğini, kırmızı kartta ise doğru olduğunu söyledi. İkinci kırmızı kartta ise düdük çalmadan oyuna başlayan rakip oyuncuyu oyundan ihraç eden hakem bu kararıyla da çok konuşulacak bir olaya imza attı. Bu karar hakeme göre oldukça doğru bizlere göre ise biraz ağır bir karar oldu. En azından küçük bir uyarı yapabilir ve pozisyonun tekrar oynanmasına karar verebilirdi. 
    Maçın özetini izledikten sonra inanın alınan bir puan değil de Tokatspor'un kaçırdığı galibiyet ve üç puana üzülmemek elde değil. Tabii ki futbolda alınan puanların ve gollerin önemi sezon sonunda daha çok önem kazanıyor. Tokatspor bu zorlu deplasmanda bir puanla dönüyorsa bunu da kalecisi Mesut'a borçludur. Mesut gerçekten zorlu deplasmanda alınan bir puanın baş rol oyuncusudur. Kalecimize bu oynadığı maçla ilgili teşekkür ediyoruz. Maçtan sonra şampiyon adayına yakışmayan görüntüler izledik. Bu olaylardan sonra Malatya basını vekillerini ayağa kaldırdı ve hakemleri şikayet etti. Tokatspor'a gelince en büyük handikap defansta yaşanıyor. Malatya maçında defansımız inanılmaz hatalar yaptı. Defans arkasına atılan her top kalemizde gol tehlikelerinin yaşanmasına sebep oldu. Teknik kadronun defans için bir an önce gerekli tedbirleri almasını bekliyoruz.  

Son Yazılar