Ecel terlerinden sonra mutluluk
Arif SAĞDIÇ

Arif SAĞDIÇ

Ecel terlerinden sonra mutluluk

07 Nisan 2015 - 10:15

Tokatspor GOP stadında ligde düşmesi kesinleşen Tavşanlı Linyitspor karşısında ecel terleri döktü. Şans bu kritik maçta yanımızdaydı. Rakibi hafife alan futbolcularımız bu laubali hareketlerin faturasını ağır ödeyecekti. Bu sıkıntılı maçın uzatmalarında sporcumuz Mutlu ile mutluluğu yaşadık.
Hiçbir spor müsabakası hafife alınmaz. Özelliklede rakiplerin hedeflerinde uzaklaşmaları hedefi olan takımlar için hep sıkıntı yaratmıştır. Rakip ege temsilcisi ligden umutlarını da kesse az kalsın ev sahibi Tokatspor beklide ligin en ağır faturasını ödeyecekti. Bu maşta hafta içinde deplasmanda maç oynayan Tokatspor isteksiz, kendine çok güvenen ve rakibi basite alan bordo beyazlılar acilen kendine gelmeli.
Sahada mücadele eden sporcularımız sanki ligde çok rahat bir takım görüntüsünde idiler. Evet beyler daha lig bitmedi, çokta kritik maçlarımız var. Biran önce rahatlama için bu takımın 45 puanı bulması gerekiyor. Sahada rakibi hafife alanda vardı. Rakip her ne kadar ligden düşmesi kesinleşse de rakip rakiptir deyip sahada görevini yapmayan vardı.
Görevini yapanda yapmayanda önce vicdan muhasebesinin yapmalılar. Özellikle bu maçta kaptan tam bir görev adamı olduğu bilincinde mücadele etti. Gemisinin batmaması için elinden geleni yaptı. İlerde Gökhan Demir soyadı gibi ayakta kaldı. Bir pozisyonda ki röveşatası gol olsaydı belki de bu sezonun en iyi golü olacaktı.
Rakip takım kalecisi İsmet bu maçta ki performansı ile gerçekten alkışı fazlasıyla hak etti. Trübünlerin ecel teri döktüğü bu maçın ev sahibi takımı ve taraftarlı mutlu eden bir kişi vardı oda iki gol atarak takımına ligde rahat bir nefes aldıran Mutlu'ydu.
 Gerçekten adı gibi oynadığı futbolla camiayı mutlu eden sporcumuz Mutlu'ya bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bir profosyonel futbolcunun sahada ne yapması gerekiyorsa Mutlu'da onu yaptı. İlk yarıda attığı golle rakibin gardını düşürdü diye sevinmeye başladık. Ama arkadaşlarının gereksizce ataklar yerine top gezdirince rakibin ekmeğine yağ sürdüler ve rakibin ilk yarıda oyun içerisinde dinlenmesini sağladık. İkinci golu bulsaydık rakibin gardını indirmiş olacaktık.
 Ama ne hikmetse sporcularımız isteksiz futbolu ile nerde ise Linyitin sıcağına dayanamaz hale geldik. Bir kez daha bizi bu sıkıntılı dönemde sıcak tan ve terlemeden kurtaran Mutlu'ya tüm taraftarlar adına teşekkür ediyorum. İnşallah bu sıkıntılı maç futbolcularımız için iyi bir ders olur. Tabiî ki futbolda şovda olacak ama skor garanti olursa olur.
 Bir sıkıntılı maçı zorda olsa kayıpsız atlattık. Ama şans her maçta böyle yanımızda olmayabilir. Telafisi olmayan maçlar oynadığımıza göre bir an önce kendimize çeki düzen vermek zorundayız. Aldığımız üç puanla puanımızı kırk bire çıkardık. Sıralamada da rahat bir nefes aldık. Bugün lig bitse idi hedefimize ulaşmıştık.

Son Yazılar