EFELERİ TOKATLAYAN KAHRAMANLAR
Arif SAĞDIÇ

Arif SAĞDIÇ

EFELERİ TOKATLAYAN KAHRAMANLAR

20 Mart 2015 - 07:40

MEHMET: Bu maçta rakipler tarafından kalede fazla rahatsız edilmedin. Oynadığın mevki tabiki futbolun en riskli bölgesi. İlk yarıda efelerin öyle bir sert füzesini önledin ki belki de bu maçın kırılma noktası idi. Topu kornere atarak maçında kaderini etkiledin. Kısa bir sürede sakatlanmanda yürekleri ağızlara getirdin ama profesyonel futbolcular tabi ki bu ufak sakatlıklara aldırmazlar. Bu takımın bundan sonrada sahadaki sporcuların başarılı performanslarına ihtiyacı olduğunu unutmamalıyız.Kendine güvenerek oynarsan başarıda kendinden gelir. Geri paslarında biraz daha kendine öz güveninle topları oyun içerisinde kullanmalısın. Yılların tecrübesi ile bu takımın başarısı için sahada elinden gelenin en iyisini yapmak zorunda olduğunun bilincinde olduğunu unutma.Kalan haftalarda daha iyi performans sergilemeni bekliyoruz.
BERK: Bu maçtaki performansını iki kulvarda değerlendirmek gerekiyor. Maç içerisinde iyi oynadığın bölümlere bakılırsa rakiple mücadelende oynadığın futbolsa yükselme göze hoş geliyordu. Rakip futbolcuları da kontrolünden kaçırdığın zaman rakip atakları ile tehlikeli geldi. Yıllardır profesyonel oynadığına göre biraz daha tecrübenle rakipleri rahatsız edeceksin. Rakip futbolculara daha yakın oynamalısın. Kalan haftalarda telafisi olmayan maçlar oynuyoruz. Hataların affının zor olduğu dönemlere girildiğine göre sahadaki mücadeleyi en üst seviyeye çıkarmalısın. Futbolda riski sevmeden de sahada mücadele ediliyor. Defansta oynayan sporcular her zaman oyunu garanti oynamak zorunda olduğunun bilincinde olarak mücadele ederse kalesinde tehlike yaşamadan başarıyı elde eder.
AYTÜRK: İlkyarıda biraz isteksiz oyuna başlaman sol tarafımızda sıkıntı yarattı. Rakip kaleye gitmemizi de zorlaştırdı. Oyun içerisinde bu isteksizliğini üzerinden atınca rakibin üzerine gitmeye başladık.Kendine güveninde geldi.Seyrine doyum olmayan hücuma katkılarında da herkes heyacan yaşamaya başladı. Profesyonel futbolculara sahada iyi oynamak yakışıyor. Oynadığın mevkideki başarılı futbolunun seyrine de doyum olmuyor. Bu başarılı futboluna devam etmen en büyük temennimizdir
SONER: Sezon başladığında bu haftaya kadarki maçlarda oynadığın maçlarda gerek kişiliğinle gerekse de sahadaki başarılı futbolunla herkese örnek gösterilecek bir sporcusun. Takımında varsa böyle kişilikli bir sporcun koltuğuna yaslanacaksın maçını rahat bir şekilde izleyeceksin. Rakibin güçlü forvetleri karşısında yine kendinden emin bir şekilde mücadelenle başarına bir başarı daha ekledin. Alınan bu başarılardan dolayı sahada yine görevini yerine getirenlerin başında alkışı hak ettin. Tabi ki futbolun bir ekip işi olduğunu da unutmuyoruz. Takımımızın aslanlarının hepsine teşekkürler. Bu başarılarınızın devamını bu haftada da bekliyoruz.
EVREN: Kaptan gemisini kurtarmak için yine efelerin dalgaları karşısında kendini siper etti. Defanstaki mücadelesi ile rakip ataklara yerinde müdahalelerle gol şansı tanımadı. Oyun içerisinde rakibimizin kalemize gol için geldiği dakikalarda yerinde yaptığı üç önemli müdahalelerle net üç gol pozisyonunu önledi. Efelerin umutlarının GOP'un yeşil çimler üzerinde bitmesini sağladı. Kaptanımızı bu örnek futbolundan dolayı kutluyoruz. Ayaklarına ve nefesine sağlık diyoruz kaptanımıza.
MUTLU: Oynadığın futbolla yönetim teknik kadroyu futbolcu arkadaşlarını ve türbinlerdeki taraftarlarını mutlu ettin. Sahadaki tek mutsuz olay ise bu başarılı futbolunu da birde golle süslesen daha iyi olurdu. O gol şanslarını da yakalamana rağmen bu maçta futbol şansı dün yanında değildi. İkinci yarıda bulduğun pozisyondaki klas vuruşunla topun az farkla avuta gitmesi gerçekten senin adına şansızlıktı. Yine bir pozisyonda uzaktan attığın şutun outa gitmesi seni mutlu etmedi. Bundan sonraki maçlarda oynayacağın başarılı futbolunla camiayı ve taraftarı adın gibi mutlu etmeni
bekliyoruz. Bu beceri ve cevher sahadaki oynadığın ve yaptığın mücadelenin içerisinde var.
HALUK: Oynadığın futbola iki kulvarda bakmak lazım. Birincisi kendine ve takımına yakışan futbolu ve mücadeleyi sahada sergilemeni bekliyoruz. İkincisi ise yılların tecrübeli futbolcusuna yakışan futbol ve başarıyı getirecek mücadeleyi sahada sergilemelisin. Orta sahadaki mücadelelerinle topları daha çabuk ve olumlu kullanmaların gerekiyor. Topları rakiplere kaptırdığın zaman takımının hücum gücünün düşmesi başarıyı engelliyor. Oynadığın mevki tabi ki bir takımın en zor mevkisidir. Yılların tecrübesine güvenerek performansını en üst seviyede tutmalısın ki sahada başarılı bir futbol oynayasın. Sahada biraz daha başarılı bir futbol oynadığın zaman takımın başarısı için daha iyi olur. Bu takımın oynayacağın başarılı futbola ihtiyacı var bunu unutma.
OKTAY: Bu maçtaki futboluna baktığımızda oynadığın futbolda yükselme var. İkili mücadelelerdeki arzulu ve istekli olman takımının hücuma kalkarken verdiğin destekler mükemmeldi. Attığın goldeki rakip defansın arsına girmen ve defansında dengesini bozman gerçekten mükemmel bir olay. Biraz daha kendine güvenerek mücadele edersen daha iyi olur. Bu maçta önce attığın golden dolayı başarılarının devamını bekliyoruz. Bu performansının devam etmesi gerekir. Bundan sonraki haftalarda da gollerine devam ederek bu takımı başarıya taşımalısınız.
SERBAY: Kanatlardan rakip kaleye hücum etmen gerçekten mükemmeldi. Yazımı yazarken içimden şimdiye kadar neredeydin Serbay demek geliyor. Rakip defansın sol tarafını futbol deyimindeki söz ile felç ettin. Biraz da kulübenin uyarılarına kulak verdiğin zaman başarı kendiliğinden geliyor. Oyunun başlarındaki bocalama dakikalarını da üstünden attığın zaman seyrine doğum olmayan bir futbol izlettirdin taraftarlarına. İnşallah bundan sonraki maçlarda bu başarılı futboluna ve mücadeleye sahalarda devam etmeni bekliyoruz.
GÖKHAN: Bu maçtaki futbolunla sahada soyadın gibi mücadele ettin. Bu taraftarında sahada istediği futbolcu herhalde bu maçtaki Gökhan olmalı. Rakip defansın arkalarına indirdiğin toplar mükemmeldi. Goldeki fırsatçılığınla takımına hayat verdin.Efelere kısa kesin Aydın havası olsun dedin. G.O.P.stadında Aydınspor,a zeybek oynamalarına fırsat tanımadın. Rakibin bu maçtaki playoff oynama şanslarını yeşil çimler üzerinde bırakmalarını sağladın.Bu futbola devam rakip ağlara da gollerle selam. Bu başarılı futbolunuda bu hafta inşallah devam ettirirsin.
ALPER: Burada gerçekleri yazmak en doğrusudur.Sahada kendine güvenerek mücadele etmelisin.Topu ayağına aldığın zaman çok hata yapıyorsun.Orta sahada oynayan bir sporcunun top ayağındayken kendine öz güveni olmalı.Toplarla çok oynamamalı çabuk ve doğru kararlar vermeli.Takımını atağa kaldırmalı.Topları rakip defansın arkasına ve arkadaşlarını gideceği koridorlara atmalı.Topu ayağından kaptırdığın zaman takımın hücum gücünü düşürüyorsun.Rakip takımında hücuma kalkmasına etken oluyor.Maçta birde ucuz sarı kartı kaybettiğin toptan sonra gördün.Kartı gördüğün zaman ucuz olmamalı puan getirecek pozisyonlar olursa daha iyi olur.Biraz daha dikkatli oynarsan daha iyi olur.
SERTAÇ: Bu maçtaki futbolun geçmiş maçlardaki performansına göre iyiydi. Geçmişteki yaşadığın o şansızlıkları unutmalısın.Toplara biraz daha bilinçli gidersen takımın performansını sahada artırır.Maç içerisinde yaşadığın sakatlıktan dolayı geçmiş olsun.Sporda hiç bir başarıda insan sağlığından daha önemli değildir.Bir an önce eski formuna kavuşmanı bekliyoruz.
HAKAN:Toplarla ceza sahasına girerken diri hareketli ve istekli olmalısın.O güçlü fiziğinle rakiplerin ceza sahasında belini kırmalısın.Birazda kafanı kaldırarak oynarsan daha iyi olur.Bu takımın sahada başarılı futbolculara her maçta ihtiyacı olduğunu iyi bilelim.
VELİ: Taktiksel değişiklikti.Tabi ki maçlar içerisinde bunlarda normal. Bu takımın orta sahasının dinamosu olacak kadar fiziğin güçlü.

Son Yazılar