FUTBOLCULARIMIZ VE PERFORMANSLARI
Arif SAĞDIÇ

Arif SAĞDIÇ

FUTBOLCULARIMIZ VE PERFORMANSLARI

29 Ocak 2015 - 11:01

 

MEHMET:  Bir an önce kendini toplamalısın, takımlar için kalecilerin performansı oldukça önemlidir. İki haftadır tecrübene yakışmayan bir kalecilik yapıyorsun. Yılların tecrübesine göre oynadığın maçlarda sahadaki arkadaşlarına ve tribünlere güven vermelisin. Oynadığın mevkiinin hata kabul etmediği bütün spor camiası tarafında iyi bilinir. Bu takımın sana ihtiyacı olduğunu unutma ve kendini bir an önce topla kalende güven  veren bir duruşla kendini göster.

BERK: Artık profesyonel bir sporcusun. Bu takımda biraz daha kendine güvenerek sahada mücadele et. Takımların oyun içerisinde aktif ve hızlı çıkışlar yapmaları kanat bindirmeleri çok önemlidir. Oyun içerisinde önce öz güven sonrada hücumlara destek vermek defans sporcuları için oldukça önemlidir.

AYTÜRK: Tam bir güreş adamısın geldiğin günden beri takımda joker görevi yapıyorsun. Oyun içerisindeki performansın oldukça iyi ve güzel. Rakiplerle mücadelen ve hücuma destek vermen tam bir profesyonel sporcuya yakışıyor. Özellikle ikili mücadelelerindeki inatçı futbolunla rakiplere ecel terleri döktürüyorsun.

SONER: Sahadaki mücadele eden sporculara örnek oluyorsun.Takımın başarısı için ne gerekiyorsa elinden geleni yapıyorsun. Rakiplerin karşısında örnek mücadelen ve oyununla iyi bir oyuncu olduğunu gösteriyorsun.

EVREN: Görevini noksansız yerine getirdin ve golünü de attın. Golden sonra rakibin atakları karşısında göstermiş olduğun oyun ve duruş takdirleri topladı. Bu takımın forvetlerinin yapmadığını iki haftadır sen yapıyorsun. Gördüğün sarı karttaki müdahalen tam yerinde bir davranıştı.

OKTAY: Bu maçtaki performansın hiçte umut verici değildi. Oyunun sakin ve kendinden emin bir şekilde oynamalısın. Oyunu iyi okuyup hızlı etkili ve çabuk kararlar vermelisin. Sahada sanki amatör sporcular gibi kararlar verdiğin zaman başarı değil başarısızlıklar oldukça çok oluyor.

MUSTAFA: Soyadın gibi rakipleri zorlamasın, maçta performansın hiçte iyi değildi. Topları olumsuz kullanman ve çok hata yapman takımın hücum gücünü düşürdü. Tabiî ki orta sahada oynayan futbolcuların performansı en üst seviyede olmalı.

MUTLU: Profesyonel bir futbolcuya yakışmayan izlenimler bıraktın. Acilen üç puan ihtiyacı olan takımın 41 dakika sahada 10 kişi bıraktın. Sahada 11 kişi kalsak beklide oynayacağın futbolla üç puanı haznemize yazdıracaktık. Yıllardır futbol oynuyorsun sen hiç gördün mü hakem kararlarının değiştiğini.

SERBAY: Sahadaki bu başarılı futbolun karşılığı üç puan olmalıydı. Bu takımın galibiyetlere ve üç puanlara ihtiyacı var, bir an önce takım oyunları ile tehlikeli bölgelerden uzaklaşmanın mücadelesini yaparsan daha iyi olur.

VELİ: İkili mücadelelerdeki mücadelelerinde biraz daha dikkatli olmalısın. Hava hakimiyetini rakip ceza alanındayken daha isabetli yapmalısın. O güçlü fiziğinle son vuruşları daha da isabetli yapabilirsin. Pas trafiğindeki olumlu vuruşlarınla rakibi daha çok oyundan düşürmelisin.

GÖKHAN: Maç içerisinde rakip savunmayı oldukça zorladın. Fiziğin ve mücadelen oldukça iyiydi. Biraz daha rakip alanda çok hareketli olmalısın. Topu ayağına aldığın zaman doğru kararları ve son vuruşlarda başarıyı elde etmelisin.

RECEP: Biraz daha kendine yakışanı yapmak için daha güzel mücadeleler yapmalısın. Attığın iki önemli şutta bencilce davranman hiçte sana yakışmadı. Senin için ateşten gömlek giyen teknik kadroya giydiğin formanın hakkını vererek cevap vermelisin.

ALPER: Bu maçtaki futbolun hiçte yakışmadı. Oyuna taze kan olarak girmen çokta yerinde bir değişimdi. Maçın içerisinde takımın başarısı için daha çok çalışmasın.

Son Yazılar