KAÇAN ÜÇ PUANA YANIYORUZ
Arif SAĞDIÇ

Arif SAĞDIÇ

KAÇAN ÜÇ PUANA YANIYORUZ

14 Nisan 2015 - 09:45 - Güncelleme: 14 Nisan 2015 - 09:52

Tokatspor Mevlana diyarı Konya'da Anadolu Selçukluspor’u son dakika gölü ile elinden kaçırdığına yanıyor. Zorlu Konya deplasmanındaki hedef puan ve puanlardı. G.O.P.nın torunları tam bu hedefe ulaştılar diye sevinirken bizi kahreden son dakika gölünün haberini aldık. Tabiki bu gol herkesi derinden üzdü ama bu futbolun içinde var. Buna da futbolun güzelliğimi desek yoksa futbolun adaletsizliğimi diye yassak yoksa atamayana atarlar mantığımı bu maçta işledi mi dersek bilemiyorum. Futbolda alınan her puanlar başarıdır. İşte geçen hafta son dakika gölüne ne kadarda sevindiğimizi bir hatırlayalım. Bizler sevinirken rakibimizde ne kadar üzülmüştü bu futbolun içinde var. Bu maçta da tam tersini yaşadık işte futbolun güzelliğini yaşamakta lazım.

 

Bu zor görünen maçtan da istediğimizi elde ettiğimiz için takımımızda şanslı taraftarı da şanslı. İstenilen üç puanı elde ediyoruz derken son dakika golüne boğun eğdik. Zor deplasmanda alınan bir puanda katkıları olan herkese  saygılarımızı sunuyoruz. Geldiği günden beri takımımıza hayat veren ve ligde yaşaması için elinden gelenin en iyisini yapan ve bu takımın üzerinde beyaz bulutlar dolaşmasını sağlayan Mehmet bulut paşaya da saygılar sunuyorum. Bundan sonraki sezonlarda inşallah futbolun güzelliklerini yaşamak için centilmen taraftarları tribünlerde görmek en büyük temennilerimizdir. Maçtan sonra başkanımız Emin Yılar,a ulaştık ve maç hakkındaki düşüncelerini sorduk. Başkan Yılarda spor sayfamıza açıklamalarda bulundu. Başkan Yılar kısa ve öz konuştu deplasmanlarda alınan her puanın önemi büyüktür dedi. Üç puanda bir puan,da hiç fark etmez sezon sonunda kimin puanları fazla ise o takım ya şampiyon oluyor yada küme düşüyor sonuç ortadadır. Futbolun adaleti yoktur. Deplasmanda yenemiyorsan yenilmeyeceksin. Tabiî ki elimize geçen böyle bir sonucun bizleri fazla sevindirdi dersek birazda yanış olur. Ama sonuçta bu önemli ve zorlu deplasmandan takımımız bir puanla dönüyorsa buda futbolda başarıdır. Tabiki son dakika golü ile kaçan bir üç puan ortada bu da futbolun içerisinde var.

 

Buradan  alınacak bir üç puanla matematiksel olarak  çok rahat bir sıralamaya gelecektik. Deplasmandan alınan bir puanda da matematiksel olarak da çok rahatlamasak da yinede tehlikeli bölgenin dışına çıktığımız için sevinçliyiz. Bu deplasmanda alınan bir puanda katkıları olan teknik kadroma ve futbolcularıma yönetimdeki arkadaşlarım ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bu hafta ligi bay geçiriyoruz. Maçımız  yok. Gelecek haftaki rakibimiz  İstanbul temsilcisi ve gurupta rahat durumda olan Kartal spor.İnşallah bu maçtan sonrada Tokat spor,da ligde son haftaya rahat bir yerde girecektir. Bu sezon ligi böyle bitirip gelecek sezonun planlarını ve programını yapacağız.İnşallah yeni sezonda böyle sıkıntılı bir sezon yaşamayız. Böyle başarılı bir takım yaratmak için herkes elini taşın altına koymalıdır.Şuan ligde onuncu sıradayız ve puanımızda kırk iki ve ligde,de rahat bir nefes almış durumdayız. Bu başarıları önceki haftalarda başara bilseydik camiamıza ve taraftarlarımıza bu sıkıntıları yaşatmazdık. Futbolun içinde böyle durumlara zaman zaman takımlar düşüyorlar. Bizim takımımızda bu duruma bu sezon düşmüştür.

Son Yazılar