KOMŞU TAKIMINA SAHİP ÇIKIYOR
Arif SAĞDIÇ

Arif SAĞDIÇ

KOMŞU TAKIMINA SAHİP ÇIKIYOR

12 Mayıs 2015 - 10:43

    Sivasspor'un Cumartesi günü Fenerbahçe ile oynadığı maça Tokat'tan benim de aralarında bulunduğum 5 basın mensubu katıldık. Sivas'ta stadın önünde tarihi bir kalabalık var. Şehrin içi de aynı şekilde kalabalık. İnsanlar hep beraber yan yana caddelerde formalarını giymişler geziyorlar. Kimsenin kimseye çıtı yok. Hep beraber stadın yolunu tutan maça gidiyor. Şehirde seçim otobüslerinin sesleri bizdeki gibi sonuna kadar açık değil. Kimse kimseyi rahatsız bile etmiyor. Herkes birbirine sonuna kadar saygılı. Maç öncesi tüm esnafların dükkânları alışveriş yapanlarla dolu herkes halinden memnun. Stadın önündeki satıcılar bile halinden mutlu.
Dört büyük takımımız Sivas'a maça geldikleri zaman buradaki esnaflar darphane gibi para kazanıyorlar. Tabiî ki takımlarına sahip çıkacaklar kazanan burada Sivas ekonomisi oluyor. Karınca kaderince biz de esnafa katkıda bulunduk. Bunları niye yazdığımı bizim esnafımız sonuçta anlasın. Sivasspor bu şehrin ekonomisine bacasız bir fabrika gibi para akıtıyor. Çevreyi kirletmiyor doğayı tahrip etmiyor. Futbolcu olacak gençlere birer iş kapısı ve onlara ekmek verecek. Sporun faydalarını birde bizim Tokat halkı iyi bir analiz etse o zaman bu şehrinde ekonomisi canlanır.
Tokatlı basın mensupları Nurhan İçmez, Serkan Polat, Ahmet Demirağ, Mustafa Turapoğlu ile beraber bu büyük maçı izledik. İşte yöneticilikteki istikrarın önemi başarıda da belli oluyor. Uzun zamandır takımını yöneten başarılı başkanın başarıdaki katkısı ortada. Sayın başkan Mecnun Otyakmazla Sivas takımının süper ligde yakaladığı başarıya her yöneticinin ders alması gerekiyor. Başkanımıza bizlerde teşekkür ediyoruz. Sonuçta komşuda bizler yani Tokatlılarda süper lig takımlarını izleme fırsatını buluyoruz. Bundan sonra Tokatspor'da yöneticilik yapmak isteyenlerin bu başarılı başkanımızı örnek almalarını bekliyoruz.
Sivasspor taraftarlarının böyle başarılı bir başkanları olduğu için kendilerini şanslı saymalılar.Bu büyük maçta protokolde kimler yoktu ki. Sayın İsmet Sezgin milli savunma bakanı,iktidarın ve muhalefetin milletvekilleri aday adayları tüm Sivas'ın protokolü hep beraber bu büyük maçı beraber izlediler.Tokat'taki gibi Sivas'ta kimse maçlardan kaçmıyorlar. Komşu Sivas en az Tokat'tan elli yıl ileri bir şehir. İşte gelinen nokta ortada sporda süper ligdeler. Taraftarları takımlarına sahip çıkıyor ve sahadaki futbolcularına verdikleri desteklerle. Şampiyon adayı Fenerbahçe'ye bu zorlu maçta ecel terleri döktürdüler. Tabiki futbolda birazda tecrübeler ön plana çıkıyor maçlarda. 4 Eylül stadına gelen futbol izleyicileri heyacanlı bir doksan dakika izlediler. İki takımada türbinleri dolduran izleyicilere futbol adına izlettirdikleri heyecanlı bu maç için teşekkür ediyoruz.

Son Yazılar