PAŞANIN TORUNLARINA YAN BAKAN YANDI
Arif SAĞDIÇ

Arif SAĞDIÇ

PAŞANIN TORUNLARINA YAN BAKAN YANDI

16 Aralık 2015 - 10:57

    Gazi Osman Paşa'nın torunlarına,  GOP standında yan bakan yandı. Uzun süredir yönetim sıkıntısı çeken Bordo-Beyazlılarda yeni başkana ilk maçta galibiyet ve üç puan hediye ettiler. Protokolde gözler mülki amirleri aradı. Bu maçta Sayın Belediye başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Türkiye'nin en genç belediye başkanı, Sayın İzzet Sansar da belki de Türkiye'nin en genç kulüp başkanı. Yani bağrında en genç iki başkanı barındıran Tokat, o zaman bu ligde miadını doldurdu.
Sayın başkanlar bu ili yöneten siyasilerimiz, milletvekillerimiz, iktidarı-muhalefeti, mülki amirlerimiz iş adamlarımızın artık atağa kalkıp Tokatspor için harekete geçmelerinin zamanı geldi de geçiyor. Tokatspor'la kurulan kulüpler Avrupa kapılarına bile gittiler. Biz yıllardır geri kalmışlığın hesaplarını yapıyoruz. Artık bu şehir kötü kaderini yenip ileriye bakmak zorundadır. Bu maçta bu sezonun en kalabalık seyircisine sahip bir görüntü vardı. Bu sezonun ilk yarısını evimizde son maçını Fatih Karagümrük maçında oynadık. Bu zorlu maçta sıkıntı da yaşasak alnımızın akıyla üç puanla sahadan ayrıldık. Sporla 8 puanlık  ikinci yarıda türbinlerin tam dolu olması lazım.
Yeni başkan İzzet Sansar ve yönetimde bilet fiyatlarını 5 TL'ye düşürdü. O zaman bu takımdan ikinci yarıda başarı bekliyorsak türbinlerin dolu dolu; taraftarlarında stada biletli girmesi gerekiyor. Rakibimiz Kocaeli Birlik spor 15 bin kişiye maçlarını oynuyor. O zaman bizde stadı ful doldurup takımızdan başarıyı beklemek birlik ve beraberliklerle olur. Tokatspor-Fatih Karagümrük maçında zorlansa da sahada üç puanla ayrıldık.
Bu maçta başta teknik direktörümüz Mehmet Bulut'un, sahadaki sporcularımızın ve tribünlere gelerek takımlarına destek veren taraftarlarımızın ayağına, nefesine sağlık. Artık Tokatspor  camiasının birlik ve beraberlik içerisinde aşamayacağı engel yoktur. Futbolcularımızın maç içerisinde çok kart görmesi hiç iyi değil. Bu maçta da 4 sarı, 1 kırmızı kart görmemiz; bizim için hayra alamet olmaz. Futbol oyun kuralları içerisinde oynandığına göre hakemlerin kararlarına futbolcularımızın daha saygılı olması gerekir. Maçın hakemi Ramazan Keleş sarı kartlarını oyun içerisinde ucuz kullanarak 4 tane sarı kartı bizim futbolcularımıza gösterdi. Ligin ikinci yarısında telafisi olmayan maçlar oynayacağımıza göre futbolcularımızın kartlardan uzak durması lazım.

Son Yazılar