RAKİBİN TOKAT'I İLE İNTİHAR ETTİK
Arif SAĞDIÇ

Arif SAĞDIÇ

RAKİBİN TOKAT'I İLE İNTİHAR ETTİK

03 Mart 2015 - 12:30

Tokatspor bu hafta kendi sahasında oynadıgı Pendik spor maçında aldıgı sonuçtan sonra intihar etti, maçın bu saatten sonrada çok önemi yok.
Önemli olan olay ise yapılan yanlışlara dogru teşhisleri koymak.
Ara transferde alınan bu futbolcular hiç mi izlenmedi?
Teknik direktör Mehmet Birinci hoca basın toplantısında sarf ettiği sözler aynen şöyle. Ara transerde tabiki alınan futbolculardan başarıyı elde etmek zordur. Tokat sporda aşı tutmadı. Alınan futbolcular takımlarında futbol oynamayanlarda var” dedi.
O zaman bu futbolcular niye bu takıma transer edildiler.
Takımlarında futbol oynamayan bu sporcular bu takıma nasıl oluyor da alınıyor. Alınan bu arkadaşların hiç mi performanslarına bakmadınız?
Sahada koşamayanlardan kurulu bir takımdan başarı beklemekte hayalden öteye gitmez. O zaman bu sporculardan da başarı beklenmez.
Bu takıma bu arkadaşları getirenlerde bu başarısızlıkta başarılı olamayanlar kadar suçludur. Bu transerlerde şuçu olanlar suçunu kabul etmek zorundadır.
Tokatspor şuan ki görüntüye göre tam bir amatör takım performansı sergiliyor.
Buda sahada başarısızlığı getiriyor.
Rakibimiz Pendik spor idmanlarda bile böyle rahat golleri bulamaz.
Futbol tabii ki tecrübeli futbolcuların işi olduğuna göre başarıyı elde etmek okadar da zor değil.
Bu maçında en şansız futbolcusu takımımızın en başarılı futbolcularından olan Aytürk’tü. Maçtaki performansını kendisine de sorsanız oda beğenmez. Ama bu futbolun içerisinde var. Bu şansız futbolu takımını ligdeki şansının zora soktu. Bu mağlubiyet Tokat spor içinde hiçte iyi olmadı.
Teknik direktör Mehmet Birinci’den boşalan koltuğa acilen bu takımı bilen bir hoca ile doldurulması gerekiyor.
Külüp başkanı Sayın Emin YILAR’ın bu yanlışı yapanlardan hesap sormasını bekliyoruz.
Bu saatten sonra yapılacak tek iş iyi bir hoca bulup takımı emanet etmek en doğru iş olacaktır.
Futbolcularımızda bir an önce bu maçı unutup önlerine bakmak zorundalar. Bu maçtaki performansı ile herkesi hayal kırıklığına uğratan tüm sporcularımızın bir an önce kendilerine yakışanı yapmalarını bekliyoruz.
Bu hafta ki tek tesellimizde bizim rakiplerimiz olan takımlarında maçlardan puansız ayrılıp aranın açılmaması en büyük teselli ikramiyesi oldu.
Artık sahada yeşil çimler üzerinde otuz puan var.İşte meydan bu meydana çıkıp sporcularımız bu takımın rahatlaması için bu puanları almalarını bekliyoruz.
Lig bizim için bu hafta yeni başlıyor.
Bu maçta da takımımıza yakışanı yapmalarını bekliyoruz.
Bu hafta yeni bir hoca yeni bir heyecan ile yola devam etmeyiyiz. Futbolda her zaman yeni hocalar takımlara heyecan demek puan demektir.İnşallah bu heyecanı da bu hafta deplasmanda İskenderun Körfez maçında galibiyet heyecanını yaşarız.
Yeni bir hafta yeni bir heyacan yeni bir galibiyet umudu ile bu zorlu deplasmana gidiyoruz.

Son Yazılar