TOKATSPOR'DA FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK SÜRÜYOR
Arif SAĞDIÇ

Arif SAĞDIÇ

TOKATSPOR'DA FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK SÜRÜYOR

01 Temmuz 2015 - 14:15 - Güncelleme: 01 Temmuz 2015 - 14:16

Tokatspor da belirsizlik devam ediyor. Yıllardır hep aynı senaryoları yaşıyoruz. Ne hikmetse ilk kongrelerde bir türlü yönetimlerimizi seçemiyoruz. Sessizlik öncesi külüb başkanına ulaştık ve gerekli bilgileri kendisinden aldık. Sayın başkan Emin yılar kesinlikle aday değilim dedi.Başkan Yılar artık kendi işlerine de bakmak zorunda olduğunu belirtti.

Birazda dinlenmeye ihtiyacı olduğunu belitti.Bu kongrede aday olacak arkadaşlara da elinden gelen yardımı yapacaklarını da belitti. Başkan yılar bu kongrede aday olmayacağının sinyallerinin işaretini Tüfadın iftar yemeğinde vermişti.Bundan sonra ki gelişmeleri herkes sabırsızlıkla beklemeye başladı.

Bu saatten sonraki gelişmelere herkesin iyi bakmaları gerekir.Önce siyasilerimizin de bu sessizliye ellerinden gelen yardımı yapmalarını bekliyoruz. Sayın vekillerimizin bu takımın yaşaması için gerekeni yapacaklarına inanıyoruz.Tabi ki siyasilerimizden sonra destek vereceklerde var.Sayın valimiz Cevdet Can,Sayın belediye baş bulmalarını bekliyoruz. Kanımız Av. Eyüp Eroglu'nun da bu sessizliğe bir an önce çare bulmalarını bekliyoruz.

Tokat'ın tek tanıtım elçisi olan Tokatspor'un ligde yaşaması gerekir.Tokatspor çiçeklerinde ligde  yaşaması gerekir.Bu takımın ligde yaşaması için bu şehirde yaşayan herkesin taşın altına elini koyması gerekir.Tüm mülkü amirlerimizin gerekli çalışmaları yapmalarını bekliyoruz.Tokatspor'dan başka bir takımımız olmadığına göre bu takıma herkesin sahip çıkmalarını bekliyoruz.Bu takım sahip çıkanları da çıkmayanları da bekleyip görmek istiyoruz.

Bir çok ilde takımlar tarif oldular adları bile kalmadı.Liglerde kalmayan takımlara bakarsak komşumuz Amasyaspor, Yozgatspor,  Erzincanspor bu takımlar neredeler şimdi bir bakın.Bal liginde veya amatördeler şimdi. Bu takımlar gibi olmak istemiyorsak takımımıza ve  şehrimize sahip çıkalım. Ya güçlü sponsorlar bulmak zorundayız veya Tokatspor'u başka illerdeki takımlar gibi belediye çatısı altında yaşatmalıyız. Örnek şehirler istiyorsak Sivas Belediyespor, Çorum Belediyespor gibi takımlar örnek.

Tabi ki gönlümüzden geçen en doğru yolise gine bu takıma bir hemşerimizin çıkıp sahip çıkmasını bekliyoruz. Sayın başkanın bize verdiği son bilgilere göre kesinlikle kongrede aday olmayacağını açıkladı. Zaman daraldığına göre bir an önce yönetim kurulunu seçip çalışmalara başlamak zorundayız.

İki sezondur ligin sonuna doğru direkten dönüyoruz buşanslar her zaman yanımızda olmaya bilir.Tabi ki yönetimlerde de istikrarlar şarttır.Sağ duyulu kongre üyelerinin de istikrar için oy kullanmalarını bekliyoruz. Takımımız için en hayırlısının olmasını bekliyoruz.

Son Yazılar