Zoru başarmak zorundayız
Arif SAĞDIÇ

Arif SAĞDIÇ

Zoru başarmak zorundayız

30 Nisan 2015 - 09:29

Tokatspor kendini ateş çemberinin içinde buldu.
Kendi evinde ligin iddiasız takımlarından Kartal spor’dan ağır bir tokat yedi. Bu tokatlada kendi şansını zora soktu.

Bu maçtan alacağı bir puanla da ligde kalmasını bir hafta önce ilan edecekti. Ama bu şansını iyi kullanamadı.

Bu hafta sonu oynanacak önemli bir deplasman maçına gidecek olan Tokatspor zoru başarmanın hesaplarını yapıyor. Bu hafta artık bu takımın ligde yaşaması için herkesin takım etrafında kenetlenmesi gerekiyor. Özellikle millet vekili adaylarımızın bu hafta takıma gerekli desteği vermelerini bekliyoruz.

Haritada yeri belli olmayan takımlarla maç yapmaya bu takım gitmesin. Lige gizli şampiyonluk parolası ile başlayan Tokatspor’da vedeki hesap çarşıya uymadı.

Sayın belediye başkanımız Eyüp Eroğlu'nun bu takımın yaşaması için bu hafta bu takıma sahip çıkacağına inanıyoruz. Genç ve başarılı başkanımızın Tokatspor için de elinden gelen desteği son haftada vereceğine inanıyoruz.

İnşalah Tokat Belediye Plevnespor’dan sonra da futbol takımımız bu sezon kurtulur seneye hedefimizde birinci lig olur.

Ligin son maçını ege deplasmanında oynayacağız. Bu maçın ne telafisi nede tekrarı var. Bu maçta bir gerçek var oda bir puan alıp ligde kalmak için sahada ne gerekiyorsa onu yapıp evimize neşeli bir şekilde dönmektir.

Artık önümüze zorlu maç için bakmak zorundayız. Kartal maçını unutmalıyız. Bu maçın başarısızlık izlenimlerini de tabi ki bize futbolcularımız sildireceklerdir.

Bu maçta en büyük sorumlulukta sahadaki sporcularımıza düşüyor. Herkes sahada üstüne düşeni yapmak zorundadır. Deplasmanda her türlü sonuç bizi tatmin edecektir. Sadece yazmak bile istemediğim o sonuç hariçtir.

Galibiyet ve beraberlikte bizi ligde bırakacağına göre oyunu tokat spor oynamalı. Bunu da sahada sizlerin yapacağına yürekten ve samimi duygularımla inanıyoruz. Aman ikili averajlara işimizi bırakmayalım.

Sizler birer profesyonel futbolcular olduğunuza göre bu işi başarırsınız. Futbolda vatan millet Sakarya oynamanın bu maçta hiçte gerekmez. Gerekli olan tek olay haddimizi bilerek oynayıp bu zorlu deplasmandan istediğimizi almaktır.

Sayın teknik direktörümüz bu takıma başarıdan başka bir sonucun bizi tatmin etmediğinin bilincini aşılamalı.

Kartal maçının bir iş kazası sayacağız ve hedefe kilitlenmek zorunda olduğumuzu unutmayacağız.

Son Yazılar