Belediye Kütahyaspor'un yeni teknik direktörü Hakan Şapçı, Tokat Belediye Spor takımının güçlü rakiplerinden biri olarak, sezon öncesi hedeflerini ve planlarını Spor Müdürümüz Arif Sağdıç'a anlattı. Şapçı, "3. Lig'deki grubumuz ligin en zor grubu ve burada başarılı olmak için güçlü bir kadroya sahip olmalıyız. Belediye Kütahyaspor olarak zorluğun farkındayız ve bu sezon çok iddialıyız," dedi.

Hedef 2. Lig
Geçen sezon play-off yarı finalinde elenen Belediye Kütahyaspor, bu sezon play-offlara kalmadan şampiyon olarak 2. Lige çıkmayı hedefliyor. Şapçı, "Bu takım geçen yıldan yarım kalan işimizi tamamlayarak bu sezon şampiyon olacak. Ligde çok iyi mücadele eden bir takım kurmak zorundayız," diye belirtti.

Fenerbahçe, Lugano karşısında avantaj peşinde Fenerbahçe, Lugano karşısında avantaj peşinde

İç ve Dış Transfer Çalışmaları
Şapçı, transfer çalışmalarına da değindi. "Geçen yıldan takımda oynayan 6 sporcumuzla anlaştık ve iç transferi bitirdik. Şimdi dış transfere odaklanıyoruz. En az 15 yeni oyuncuya ihtiyacımız var. Şu ana kadar 5-6 oyuncu ile anlaştık ve kalan 7-8 transferi de tamamlayarak transferi kapatacağız. Temmuz ayının 22'sinde yeni sezonun ilk antrenmanına Kütahya’da başlayacağız," dedi.

Sezona İddialı Başlangıç
Yeni sezona büyük bir umut ve heyecanla hazırlanan Belediye Kütahyaspor hedeflerini gerçekleştirmek için yoğun bir çalışma programı uygulayacak. Şapçı, "Geçen yılın yarım kalan işini tamamlayarak bu sezon şampiyon olacağız ve Kütahya Belediyespor’u 2. Lige çıkaracağız," diyerek sözlerini sonlandırdı.

 
 

 
 

Muhabir: Burhan Arar