Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, yaşlı ve engelli vatandaşlar için ayrılan sosyal yardımların Mayıs ayı itibarıyla banka hesaplarına yatırıldığını açıkladı. Toplamda 4,8 milyar TL tutarında olan bu ödemeler, yaşlı aylıkları ve engelli aylıkları olarak dağıtıldı.

Bakan Göktaş, yaptığı açıklamada, yaklaşık 2,6 milyar TL değerindeki yaşlı aylıkları ve 2,2 milyar TL tutarındaki engelli aylıklarının hak sahiplerinin hesaplarına başarıyla aktarıldığını bildirdi. Bu ödemeler, Bakanlığın engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik geliştirdiği kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programlarının bir parçası olarak sunuldu.

Bakan Göktaş, "Engelli ve yaşlı vatandaşlarımızın toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata her alanda yanlarında olduğumuzu gösteriyoruz. Bu doğrultuda, yaşlı ve engelli vatandaşlarımıza yönelik aylıklarını zamanında ve sorunsuz bir şekilde hesaplarına yatırmaktayız," dedi.

Ayrıca, Bakanlık bu ödemelerle, yaşlı ve engelli bireylerin toplum içindeki yaşam kalitelerini artırma ve onlara daha bağımsız bir yaşam sürme imkanı sunma hedefini pekiştirmeyi amaçlıyor. Özellikle sosyal destekler, bu bireylerin günlük yaşamlarında karşılaştıkları zorlukların üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için kritik öneme sahiptir.

"Uluslararası 8. Bankacılık ve Finans Perspektifleri Kongresi" Ankara’da gerçekleştirildi "Uluslararası 8. Bankacılık ve Finans Perspektifleri Kongresi" Ankara’da gerçekleştirildi

Bu ödeme dönemi, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yaşlı ve engelli vatandaşlara verdiği değeri ve bu grupların toplum içindeki yerini güçlendirmeye yönelik devam eden taahhüdünü bir kez daha vurgulamaktadır.