Tokat merkezde, AK Parti'nin belde belediye başkan adayına ait bir olay yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın resminin yer aldığı araç, borç nedeniyle yediemin deposuna çekildi. Bu gelişme, 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde siyasi çekişmelerin yeni bir örneği olarak dikkat çekiyor.

Siyasi Çekişmelerin Gölgeleri

31 Mart Yerel Seçimlerine günler kala, iktidar ve muhalefet adayları arasındaki rekabet kızışmış durumda. Bu çerçevede, MHP Tokat Belediye Başkan adayı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu hakkında yapılan tartışmalı bir video yayınlandı. Ardından, AK Parti'nin belde belediye başkan adayının aracının yediemine çekildiğine dair haberler gündeme geldi. Bu aracın üstü, üzerindeki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın resimlerinin görünmemesi için örtülmüş. Plakası 60...688 olan ve borç nedeniyle haczedilen aracın sahibinin, aday olduğu bildirildi.

Ne Bekleniyor?

Başkan Arı Lale sanayide Başkan Arı Lale sanayide

AK Parti İl Başkanı Ali Özer'in bu duruma nasıl bir tepki vereceği ve adayın borcunu ödeyip ödemeyeceği merak konusu. Aracın yedieminden çıkarılıp seçim çalışmalarına devam edilip edilmeyeceği ise zamanla netlik kazanacak.

 

 

Muhabir: Kenan Kayhan