Aliağa Habaş Hamdi Başaran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, “Kariyer Günleri “ etkinlikleri kapsamında sektör – ögrenci buluşması gerçekleştirdi.

Aliağa’da farklı sektörlerden gelen firmaların kurdukları stantlarda, sektörlerin önde gelen profesyonelleri ve kariyer danışmanları öğrencilerle buluşarak bilgi ve deneyim paylaşımında bulundu. Bu sayede 12. sınıf öğrencileri hazırladıkları CV’leri vererek iş görüşmesi yapma fırsatı buldular. Etkinliğe katılan 18 firma 214 öğrenci ile iş görüşmesi yaparken, öğrencilerin kariyer yolculuğu için önemli bir adım oldu.

Bakan Tekin Açıkladı: Tokat’ta 4 Dersten Kalan Sınıf Tekrarı Yapacak Bakan Tekin Açıkladı: Tokat’ta 4 Dersten Kalan Sınıf Tekrarı Yapacak

Okul Müdürü Necdet Uçan, bu etkinliğin öğrencilerin kariyerlerine önemli bir fayda sağlarken, aynı zamanda iş dünyasının ara eleman ihtiyacına da katkısı olacağını belirtti. Uçan, "Öğrencilerimizin eğitim hayatlarını tamamlamalarının ardından karşılarına çıkacak iş fırsatlarına hazırlıklı olmalarını ve iş dünyasının beklentilerini doğrudan öğrenmelerini hedefliyoruz. Bu etkinlik, öğrencilerimizin mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak önemli bir adım olacak." dedi.

Kaynak: iha