Bursa'da Artvinlilier Konfederasyonu (ARKON) tarafından düzenlenen 'STK'ların büyük buluşması'nda AB fonlarının şehre doğru aktarılması yönünde güç birliği yapılması gerektiğini belirterek, birliktelikle bu fonların Bursa'ya kazandırılarak gençlere ve kadınlar istihdam oluşturmak için esaslı projeler üretilmesi yönünde çağrıda bulundu.BURSA (İGFA) - Artvinliler Konfederasyonu tarafından düzenlenen "STK'ların Büyük Buluşması" organizasyonuna 120 sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Bursa'da Atatürk Merinos Kongre Kültür Tesislerinde GölPark'ta biraraya gelen Artvinlilerin organizasyonuna, belediye yönetimleri ve siyasi partilerinin temsilcileri de yoğun ilgi gösterdi.

ARKON Genel Başkanı Fetanet Yıldırım; kendilerinin siyasetçi değil, milletin gerçek vicdanı olan STK temsilcileri olduğunun altını çizerek, "Ülkemize ve Bursamıza hizmet etmeye yüreklerini adamış fertler olarak bugüne kadar her platformda dillendirdiğimiz ama 22 yıldır sadece birkaç tatlı sözün dışında vaat edilemeyen konuyu tekrar gündeme getirmekte fayda var. Büyükşehir'de hemen hemen her noktada mutabakat sağlanarak kurulan daire başkanlıkları STK'lardan bugüne kadar esirgenmiştir. Oysaki ilimizde 8 bin STK'nın kendi öz imkanları ile varlığını sürdürmeye çalıştığı bilinmektedir. Öyleyse daire başkanlığı bir ihtiyaçlıktan öte zaruriyet noktasına kavuşmuştur" dedi. 

Yıldırım, AB fonlarının da Bursa'ya doğru aktarılmadığını belirterek, "15 milyar Euro'luk fona doğru projeler gitmediği için biriken paralar Türkiye dışındaki ülkelere payanda olmuştur. Güç birliği oluşturarak bu fonu Bursa'ya getirtip işsiz gençlere, kadınlara istihdam oluşturacağız. Gelin bu yüzümüze doğru esaslı projeler üreterek omuz verin" çağrısında bulundu.

Meteorolojiden çifte uyarı, Tokat'ta hava nasıl olacak Meteorolojiden çifte uyarı, Tokat'ta hava nasıl olacak

Kaynak: igf