Takla atan otomobilin sürücüsü ağır yaralandı Takla atan otomobilin sürücüsü ağır yaralandı

İstanbul Bağcılar'daki bir mahallede suculuk yapan Metin Şenay, işyerine yaptırdığı süngerli odada mahallenin çocuklarına yıllarca tecavüz etti ve bu anları kayıt altına aldı. 
Su sattığı ailenin çocuğunu istismar etti
Su sattığı ailenin 11 yaşındaki kızları M.Y.'yi okul çıkışında kaçırarak iş yerinde istismar ettiği öne sürülen Metin Şenay'a tepkiler sürüyor. Korkunç olaylar zincirinin ortaya çımasıyla Sucu Metin Şenay sosyal medya platformu X'te gündem oldu. 
2009 yılında da çocuk istismarı yaptığı belirlendi
Metin Şenay tutuklandı. 60 yaşındaki Metin Şenay’ın 2009 yılında da başka bir çocuğa istismarda bulunduğu belirlendi.Şenay’ın çocuklara yaşattığı dehşet, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede ayrıntılı bir şekilde yer aldı. Başsavcılık, Şenay’ın dört çocuğa karşın “Cebir, tehdit ve hile kullanarak, silahla ve cinsel amaçla çocuğu hürriyetinden yoksun bırakma”, “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “Müstehcen yayınların üretiminde çocukların kullanılması” suçlarından yüzyılı aşkın hapis cezası istedi.
Bakanlık açıklama yaptı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Dün bazı basın yayın organlarında "Gizli Bölmede Nefessiz Bırakılan Çocuklar" başlığıyla yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun görülmüştür. Haberlere konu olan şahsın tutuklu olarak yargılandığı soruşturma sürecini en başından beri yakından takip ederek davanın açılması ile birlikte müdahillik talebinde bulunduk. Haberlerde ismi geçen 2 çocuğumuz 17.11.2023 tarihinden itibaren devlet korumasında bulunmakta, istismara uğradığı iddia edilen diğer çocuklarımızla ilgili mesleki çalışmalar ise sürdürülmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tutuklu yargılanan şahsın en ağır cezayı alması için yargı sürecinin yakın takipçisi olmayı sürdüreceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadeleri kullanıldı.

Bakanlık

Muhabir: Mihriban Koçaker