El Sanatlarının Eşsizliği ve Zamanın Dokusu Bu Sergide! El Sanatlarının Eşsizliği ve Zamanın Dokusu Bu Sergide!

Tokat Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, Tokat Olgunlaşma Enstitüsü’nü ziyaret etti.

Olgunlaşma (7)Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kır’la birlikte Tokat Olgunlaşma Enstitüsü’nü ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, devam eden kurslar ve yürütülen faaliyetlerle ilgili bilgiler aldı. El baskısı ürünlerin yapıldığı bölümde Tokat’a özgü ıhlamur ağacından yapılan tahta baskılar ile fular baskısı yaptı.
Olgunlaşma (2)"TOKAT EL SANATLARININ EŞSİZLİĞİNE SAHİP"
Tokat’ın eşsiz el sanatları ve geleneksel ürünlere sahip, tarih ve kültür şehri olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Zamanın dokusu, el sanatlarının eşsizliğine sahip bir şehirdir Tokat'ımız...

Tokat Haberolgunlaşma (1)Türk kültürüne ve geleneksel el sanatlarımıza sahip çıkan ve çağdaş tasarımlarla gelecek kuşaklara aktaran Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı Tokat Olgunlaşma Enstitüsünü ziyaret ettik. Tokat'ımızın birbirinden değerli el sanatlarını gelecek nesillerimize aktarma gayretinde olan değerli eğitimcilerimize, el emeği göz nuru ürünleri üreten kıymetli kursiyerlerimizi tebrik ederim.”

Muhabir: Mihriban Koçaker