Tokat Haberantika Motor (6)

Sivas’ta yaşayan bir vatandaş, yaklaşık 60 yıl önce gördüğü ve satın alarak Sivas’a getirdiği motosikletleri iş yerinin önünde sergiliyor. Görenlerin dikkatini çeken 3 tekerlekli motosikletler, antika olarak adlandırılıyor.

Tokat Haberantika Motor (7)

Sivas’ın Şarkışla ilçesinde yaşayan Fedakar Yılmaz, yaklaşık 60 yıl önce Ankara’ya gitti. Orada görerek satın aldığı 7 adet motosikleti ilçeye getiren Yılmaz, bir süre sonra 4 tanesini sattı. Bilinen motosikletlerin aksine 3 tekerleği olan motosikletleri iş yerinin önünde sergileyen Fedakar Yılmaz, günlük yaşantısında da motosikletleri aktif olarak kullanıyor.

Kırıkkale'de önce mezuniyet, sonra doğaya salım Kırıkkale'de önce mezuniyet, sonra doğaya salım

Tokat Haberantika Motor (5)

Bu motosikletlerin çok nadir görüldüğünü söyleyen Fedakar Yılmaz, "Bunların tarihi 50-60 senelik motorlar. Ben bunları Ankara’dan aldım. 4 tanesini sattım, elimde 3 tane var. Çok konforlu, az yakıtlı, marşlı, kendi dinamosu ile elektriğini kendi üreten bir motosiklet. Bu motosikletlerin fiyatları da çok cazip. Benim dikkatimi çekti ve başkentten getirdim. Dışarıda görenlerin dikkatini çekiyor ve fotoğraf çekinmek istiyorlar. Antika motorlarımı dükkânımın önünde sergiliyorum. Benden daha hevesli olan insanlara da cüzi bir ücret karşılığı veriyorum" dedi.

Tokat Haberantika Motor (3)

Kaynak: İHA