Bu hafta sinemaseverler için büyük bir heyecan var! Sinema salonları, çeşitli türlerde beş yeni filmle dolup taşıyor. Her zevke hitap eden bu filmler, izleyicileri farklı dünyalara yolculuğa çıkaracak. Vizyona giren bu filmler arasında aksiyon, romantik, komedi ve dram türlerinde yapımlar bulunuyor. Sinema tutkunları, bu hafta yerel sinemalarda yeni maceralar ve unutulmaz anlar yaşama fırsatı bulacaklar.

Alya: Hafızası silinen ve evlenmek üzere olan bir asker, yavaş yavaş geçmişini hatırlamaya başlar ve gerçek kimliği ortaya çıkar.

Birkaç Mısraymış Meğer: Film, geçmiş yıllarda tutkuyla birbirlerine bağlı olan iki genç insanın yaşadıklarını konu ediniyor.

Meksika Açmazı: Mesut Süre, Fazlı Polat ve Anlatanadam’ın podcast olarak başlattığı mizah programı Meksika Açmazı'nın sinema uyarlaması olan film, aldıkları bir iş teklifi üzerine farklı motivasyonlarla Kapadokya’ya giden ekibin hikâyesini anlatıyor. Aldıkları bir iş teklifi üzerine farklı motivasyonlarla Kapadokya’ya giden Meksika Açmazı ekibi, ardı arkası kesilmeyen komik olayların içerisinde birbirleriyle olan ilişkilerini sorguladıkları birçok açmaza düşerler. Dostlukları aşk, para, kıskançlık ve entrikalarla sınanır.

Cin Gelini: Film, arkeoloji öğrencisi Selin ve araştırma grubunun gittikleri bir köyde başlarından geçenleri konu ediniyor.

Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı: Açlık Oyunları roman serisine imza atan Suzanne Collins'in 2020 yılında yayımlanan Kuşların ve Yılanların Şarkısı kitabından uyarlanan Açlık Oyunları: Kuşların ve Yılanların Şarkısı, dört filmlik seride Capitol'un tiran lideri olarak gördüğümüz Coriolanus Snow'un, yıllar önce gençlik döneminde, 10. Açlık Oyunları'nda 12. Bölge'den Lucy Gray Baird'ın mentoru olması sonrası gelişen olayları anlatıyor.

Editör: Haber Merkezi