İSTANBUL (AA) - Casper, Nirvana X600 dizüstü bilgisayarlara Microsoft Copilot tuşunu entegre etti.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Casper, Microsoft işbirliğinde Casper Nirvana X600 bilgisayarına Microsoft Copilot'u tek dokunuşla aktif etmeyi sağlayan bir komut tuşu ekledi.

Türkiye'de ilk kez Casper Nirvana X600'de bulunan bu özellikle teknolojiseverler, bir ürün almadan önce benzer ürünleri araştırma, karşılaştırma, etkileyici bir davet yazısı ve sunum oluşturabilme gibi birçok kolaylığa hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Casper Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Feray Karaman, Casper'ın teknolojik gelişimin hız kazandığı bir çağda kullanıcılarına en yeni ve etkili teknolojik deneyimleri ilk olarak sunma misyonunu üstlendiğini belirtti.

Diyarbakır’da kavurucu sıcakta işçilerin kurutmalık domates mesaisi başladı Diyarbakır’da kavurucu sıcakta işçilerin kurutmalık domates mesaisi başladı

Microsoft işbirliğiyle Casper Nirvana X600'de gerçekleştirdikleri Microsoft Copilot komut tuşu entegrasyonunu kullanıcılarına duyurmaktan heyecan duyduklarını aktaran Karaman, "Yeni komut tuşu ile Casper Nirvana X600, yapay zeka ile daha hızlı ve etkileşimli olacak." ifadelerini kullandı.

Kullanıcıların Microsoft Copilot'a daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilmesinin proaktif ve yaratıcı bir dijital çalışma ortamı sağlamak adına atılmış önemli bir adım oluduğunu Karaman, şunları kaydetti.

"Microsoft Copilot'un sunduğu doğal dilde kullanılabilen teknolojisi ve günlük görevlerde kişisel destek sağlama yeteneği, kullanıcılarımızın bilgisayarlarını daha etkin kullanmalarını, yaratıcı ve verimli çözümler üretmelerini sağlayacak. İlk olarak Casper Nirvana X600’de başlattığımız bu yenilik, yakın zamanda tüm Nirvana bilgisayarlarda da aktif hale gelecek. Bu gelişme, Casper kullanıcılarının dijital deneyimini daha etkin bir şekilde yönetmelerine olanak sağlayarak modern teknolojiyi günlük kullanımlar için daha erişilebilir kılacak."

Casper Microsoft 11 ön-yüklü bilgisayarlarda gelen Microsoft'un yeni platformu Microsoft Copilot, verilen kelimeleri güçlü üretkenlik araçlarına dönüştüren üretken yapay zeka sayesinde, Casper kullanıcılarına doğal bir dilde istediklerini sorabilme ve görevleri yaratıcı bir şekilde oluşturabilme becerisi sağlıyor.

Microsoft Copilot, dünyanın dört bir yanındaki bilgileri tutarlı bir şekilde bir araya getirerek akıcı, samimi ve güçlü argümanlarla desteklenebilen bir çıktı haline dönüştürebiliyor.

Platform sayesinde artık basit bir taslak veya ipucuyla dahi talep edilen görevleri, yaratıcı ve trend gelişmelerle harmanlayarak kullanıcıların beğenisine sunabileceği bir dönemi müjdeliyor.

Microsoft Copilot, bir ürünü satın almadan önce araştırma için ayrılan zamanı kısaltıyor.

İhtiyaç duyulan bilgileri birden fazla web sitesinden derleyen Microsoft Copilot, kullanıcıların en iyi ürünü en doğru fiyatla seçmesine yardımcı oluyor.

Çocuklar için doğum günü partisinden herhangi bir kutlama mesajı oluşturmaya kadar kullanıcılara destek sağlayan Microsoft Copilot, yaratıcı ve farklı metin önerileri ile gerekli aksiyonları alıyor.


Kaynak: aa