CHP'nin Genel Başkanı olarak Özgür Özel'in seçildiği kurultayda, Tokat kökenli iki politikacı, İstanbul Milletvekili Özgür Karabat ve İzmir Milletvekili Murat Bakan, dikkatleri üzerlerine çekti. Özel, kurultay sonrasında partinin yönetim kadrosuna bu iki ismi dahil etti. Özgür Karabat, genel sayman olarak atanırken, Murat Bakan gölge kabinede yer buldu.whatsapp-image-2023-11-07-at-180135

Saadet Partisi Bursa'dan 'afet' sorusu Saadet Partisi Bursa'dan 'afet' sorusu

Özgür Karabat, siyasi alanda kayda değer bir kariyere sahip. Üniversite yıllarında tanıştığı eşi Dilek Hanım ile 2000 yılında evlenen Karabat, 2006 yılında oğlu Umut'un doğumuyla baba olmanın mutluluğunu yaşadı. Siyasi kariyerine 2009 yılında CHP Başakşehir İlçe Başkanı olarak başlayan Karabat, 2013'te Belediye Başkan Aday Adayı oldu ve 2015 Genel Seçimlerinde CHP'nin 25. Dönem milletvekili adayı olarak yer aldı.

Tokat Zile kökenli İzmir Milletvekili Murat Bakan, hukuk eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesinde tamamladı ve İzmir'de siyasete atıldı. Çeşitli yerel yönetim görevlerinde bulunan Bakan, İzmir Karabağlar ve Büyükşehir Belediyesinde CHP Grup Başkanvekilliği ve Hukuk Komisyonu Başkanlığı yaptı. İki dönem İzmir Milletvekilliği görevini sürdüren Bakan, TBMM'deki komisyon üyelikleriyle tanınıyor ve havacılığa büyük bir ilgi duyuyor.