Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Bursa mitinginde önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle emekli maaşlarına yönelik düzenlemelerin sinyalini veren Erdoğan, hayat pahalılığı ile mücadele kapsamında emeklilerin ve çalışanların destekleneceğini vurguladı.

Temmuz'da Emekli Maaşları Masada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hayat pahalılığından en çok etkilenen kesim olan emeklilerimiz ve çalışanlarımıza yönelik desteklerimizi artırıyoruz. 16 milyon emeklimize yapmış olduğumuz 5'er bin liralık ödemelerin ardından, şimdi promosyon miktarlarını da 8-12 bin lira aralığına çıkardık," dedi. Temmuz ayında emekli maaşlarını yeniden değerlendirme sözü veren Erdoğan, düzenlemenin detayları üzerinde çalışmaların tamamlandığını belirtti.

CHP Lideri Özgür Özel, Turhal ve Zile Belediye Başkanıyla Biraraya Geldi CHP Lideri Özgür Özel, Turhal ve Zile Belediye Başkanıyla Biraraya Geldi

Küçük Esnaf ve Ev Hanımlarına Müjde

Cumhurbaşkanı'nın açıklamaları küçük esnaf ve ev hanımlarını da kapsadı. "Küçük esnafımızın prim gün sayısındaki adaletsizlikleri gidereceğiz ve ev hanımlarımıza yönelik prim teşvikleri ile ilgili düzenlemeyi hayata geçireceğiz," ifadelerini kullandı.

Sosyal Güvenlikte Yol Haritası

Ekonomik istikrar ve sosyal güvenlik vurgusu yapan Erdoğan, emeklilikte yaşa takılanların (EYT) sorunlarının çözümüne de değindi. "Sosyal güvenlik sistemimizde yaşanan sıkıntıların çözümü için milletimizin taleplerini dikkate alıyoruz," diyerek, bu konudaki kararlı tutumunu vurguladı.

 

 

Muhabir: Kenan Kayhan