Erzurum Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yolcu otobüsünde yapılan aramada, İran uyruklu iki şahsın iç çamaşırlarına sakladığı 470 adet sentetik ecza ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, narkotik madde ile mücadele kapsamında batı illerine uyuşturucu madde nakli yapan şahıs ve araçlara yönelik Erzurum-Erzincan Karayolu üzerinde bulunan Aşkale Uygulama Noktası’nda İran’dan Türkiye’ye giriş yapan yolcu otobüsü durdurularak arama yapıldı. Kontroller esnasında otobüste yolcu olarak bulunan Aghbabak K. (41) isimli şahsın üst ve eşya aramasında iç çamaşırı içerisinde buzdolabı poşetleri içerisine gizlenmiş 41 parça halinde kırmızı reçete ile satışa tabi toplamda 470 adet sentetik ecza ele geçirildi. Aynı otobüste yolcu olarak bulunan Samıra H. (32) isimli şahıs, şüpheli hareketler sergilemesi üzerine iç beden muayenesi için hastaneye götürüldü. Yapılan muayene ve röntgen çekimi sonrasında şahsın bağırsaklarında kırmızı reçete ile satışa tabi 130 adet sentetik ecza olduğu tespit edildi.

İki şahıstan toplam 600 adet sentetik ecza ele geçirilirken, adliyeye sevk edilen Aghbabak K. ve Samıra H. isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Editör: Haber Merkezi