Partideki liyakatsiz ve egoist bir yönetim anlayışından ve başarının takdiri yerine kıskanılması yüzünden böyle bir karar aldığını ifade eden Muhammed Taha Derin, görev yaptığı süre içerisinde il yönetimiyle uyum içerisinde çalışamadığını, ilçe teşkilatlarına destek olunması gerektiği yerde köstek olunduğunu söyledi.

Bugün kadar Merkez İlçe Teşkilatı’nın İl Teşkilatı tarafından yok sayıldığını aktaran Derin, “Yaşadığımız genel seçimler öncesi ve sonrasında oluşan bir çok olumsuz duruma sükunet ile göğüs gererek çalışmalarımıza devam ettik. Lakin birçok kez Genel Merkez nezdinde de dile getirmiş olduğumuz liyakatsiz ve egoistlik üzerinde devam eden yönetimler sonucunda istifa kararı almış bulunmaktayım.

Seçilmiş ilçe başkanları ile istişare etmeyen, ilçe teşkilatlarına maddi veya manevi destek veremeyen, partisinin mitinglerine bile katılmayan ve katılım sağlamaktan korkan il teşkilat yapısıyla, başarıyı sosyal medya ve basın üzerinden arayan zihni uyanıklarla artık çalışmak istemiyoruz.

Oysaki bizler yola alışılmış, kirlenmiş ve yozlaşmış siyasete tepki olarak, tekrardan yerel siyaseti güçlendirerek, Genel Merkez ve merkezlere yön veren bir tutarlılıkla, gelecekte temsiliyetin çoğunluğunu ve çeşitliliğinin sağlanması amacıyla ve gelecek nesillere bir değer bırakabilme vesilesine hasıl olabilmek için yola çıkmıştık” dedi.

Editör: Haber Merkezi