Türkiye'nin cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün 70. yaş günü olması nedeniyle sosyal medyada Cumhurun Reisi 70 Yaşında başlığıyla Erdoğan gündem oldu.

1 Mayıs'ta Son Buluyor: Tokat’ta Faturalara Nasıl Yansıyacak? 1 Mayıs'ta Son Buluyor: Tokat’ta Faturalara Nasıl Yansıyacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hem çocukluk yıllarının hem de güncel fotoğraflarının yer aldığı mesajlarla Erdoğan'ın 70. yaşı kutlanıyor.

Erdoğan, 2003-2014 yılları arasında 11 yıl Türkiye başbakanlığı yaptı. Daha sonra cumhurbaşkanı seçildi. Günümüzde hâlen Türkiye Cumhurbaşkanlığı görevini sürdürüyor.

Ailesi hakkında

Babası Ahmet Erdoğan, annesi ise Tenzile Erdoğan'dı. 26 Şubat 1954 yılında Kasımpaşa'da doğan Recep Tayyip Erdoğan, Emine Erdoğan ile evli. Ahmet Burak Erdoğan, Esra Erdoğan, Necmettin Bilal Erdoğan, Sümeyye Erdoğan Bayraktar adında 4 çocuk babası. Ayrıca Ahmet Akif Albayrak ve Ömer Tayyip Erdoğan adında torunları var. Erdoğan'ın kardeşleri ise Vesile İlgen, Mustafa Erdoğan, Hasan Erdoğan, Mehmet Erdoğan.

Editör: Haber Merkezi