Tokat'ın trafik plakası koduyla özdeşleşen ve her yıl yılın 60. Günü olan 1 Mart, Dünya Tokatlılar günü olarak kutlanıyor. İlk kez 2021 yılında başlatılan bir etkinlikle Dünya Tokatlılar Günü olarak kutlanan 1 Mart, dünya üzerinde yaşayan 3.5 milyondan fazla Tokatlıyı manevi anlamda da bir araya getiriyor.
![](https://tokathabercomtr.teimg.com/tokathaber-com-tr/sites/2024/03/01/eroglu-tokat.png?)
"Tokat'ın güzelliklerini ortaya koyuyoruz"
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu bir video yayınlayarak tüm dünya genelindeki Tokatlıların gününü kutladı. Başkan Eroğlu, "Bugün 1 Mart Tokatlılar Günü. Ben de buradan başta şehirde yaşayan bütün hemşerilerimi, dünya üzerindeki bütün Tokatlı hemşerilerimi buradan selamlıyorum. Ve 1 Mart Tokatlılar Gününü kutluyorum. 1 Mart'ı birkaç yıldır kutluyoruz. Burada hem şehrimizin değerini ortaya koyuyoruz hem şehrimizle ilgili güzellikleri ortaya çıkartıyoruz. Tokat'a dair hatırlanması gerekenleri ifade ediyoruz. 1 Mart'ı böyl kutluyoruz Ben de buradan bir kez daha nice nice 1 Mart'lara diyorum. Ülkemiz var olsun. Şehrimiz var olsun. Tokatlılar var olsun" dedi.