Tokat Başçiftlik Hatipliler Derneği'nin düzenlemiş olduğu geleneksel piknik şöleni, 12 Mayıs 2024 Pazar günü, Elmalıdere Piknik Alanı'nda yapıldı. Bu yıl 12. kez gerçekleşen etkinlik, Hatipliler ve çevre köylerden gelen misafirlerle dolup taştı.
Geniş Katılımlı Bir Buluşma
Etkinliğe Hatipliler Derneği üyelerinin yanı sıra, çevre köy ve ilçe dernekleri, federasyonlar ve siyasi parti temsilcileri de katıldı. Hatipli Belediye Başkanı Cansoy Erarslan, Büyükçekmece İlçe Başkanı Murat Çelik gibi önemli isimlerin yanı sıra Gerdengeç Dernek Başkanı, Bereketli Kasabası Dernek Başkanı Adem Kurt ve diğer yerel liderler bu özel günde yerlerini aldılar.
Müzik ve Eğlencenin Adresi
Piknik şöleni, Mustafa Yücell ve Aşkın Karakoç gibi yöresel sanatçıların sahne aldığı müzikal performanslarla renklendi. Katılımcılar, türküler eşliğinde halaylar çekip, eğlencenin tadını çıkardılar. Şölen, birlik ve beraberlik mesajlarıyla dolu konuşmaların yapıldığı, dostlukların pekiştirildiği bir alan oldu.
Teşekkürler ve Veda
Etkinliğin sonunda, Dernek Başkanı Mustafa Öztürk ve yönetim kurulu, organizasyona emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Öztürk, etkinliğin her yıl geleneksel hale gelerek devam etmesi dileğinde bulunarak, bir sonraki piknik şöleninde buluşma ümidiyle katılımcılara veda etti.
Bu yılki piknik şöleni, Hatipliler Derneği'nin topluluk içindeki birlik ve beraberliği pekiştiren, katılımcılara keyifli bir Pazar günü yaşatan bir etkinlik olarak kayıtlara geçti. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da renkli görüntüler ve unutulmaz anlarla dolu olan piknik, gelecek yıllarda da devam etmesi beklenen bir gelenek olarak önemini koruyor.