Aytemiz Kayseri bayileri, 23 Nisan'da engelli çocuklar için özel etkinlik düzenledi Aytemiz Kayseri bayileri, 23 Nisan'da engelli çocuklar için özel etkinlik düzenledi

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, IPARD II Programı'nın 13. Başvuru Çağrısı sonucunda, hayvancılık ve gıda işleme sektörlerinde gerçekleştirilen titiz değerlendirme sürecinin ardından 45 projenin 210,6 milyon lira hibe desteği almaya hak kazandığını duyurdu. Bakan Yumaklı, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda, IPARD II programı kapsamında sunulan hibe desteklerinin üretimi ve üreticileri destekleme amacına hizmet etmeye devam ettiğini vurguladı.

Yumaklı'nın paylaşımında, "IPARD II Programı 13. Başvuru Çağrısı'nda hayvancılık ve gıda işleme sektörlerine yönelik değerlendirilen 45 proje için toplamda 210,6 milyon lira hibe desteği sağlanacak. Bu projeler, yatırım süreçleri tamamlandığında yaklaşık 380,7 milyon TL'lik bir yatırımı ülke ekonomisine kazandıracak. Böylece, programın bu çağrısıyla birlikte desteklenen proje sayısı 379'a, toplam hibe miktarı ise 1,2 milyar TL'ye ulaşmış oldu" ifadelerine yer verdi, projelerin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Kaynak: igf