Tokat'ta tarihinin en yüksek oy oranını alarak ilk defa İl Belediyesini kazanan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 6 ilçe belediyesi 8 belde belediyesinin de kazananı oldu. Ayrıca merkezde 4 olmak üzere toplam 15 İl Genel Meclisi üyeliğini MHP alarak zafere imza attı.Tokat'ta bir ilk
MHP’nin 1969 yılında kuruluşundan beri Tokat’ta kesin olmayan sonuçlara göre ilk defa bir belediye seçimini MHP kazandı. MHP'nin adayı, Tokat'ta Valilik yapan Merhum Süper Vali Recep Yazıcıoğlu'nun oğlu Kemal Yazıcıoğlu oldu.
Kazanılan Belediyeler
MHP Tokat'ta merkez belediyesi olmak üzere Erbaa, Reşadiye, Pazar, Sulusaray, Yeşilyurt ve Almus ilçe belediyelerini de kazandı.
Belde belediyeleri
Belde belediyelerine bakıldığında ise Tokat'ta Karayaka, Tanoba, Serenli, Yolkonak, Emirseyit, Bereketli, Hatipli, Çevreli belde belediyeleri MHP kazandı.
İl Genel Meclis Üyelikleri
İl Genel Meclisi üyeliklerine bakıldığında Tokat merkezde bulunan 6 il genel meclisi üyeliğinin 4'ü, toplamda ise 15 İl Genel Meclisi üyeliğini MHP kazanmış oldu.