Vücuda yapışan kenenin başının ezilmesi virüsün kana bulaşmasını hızlandırıyor Vücuda yapışan kenenin başının ezilmesi virüsün kana bulaşmasını hızlandırıyor

Türk sinemasının efsane isimlerinden Kadir İnanır, Beykoz'daki evinde yaşadığı sağlık sorunları sonucu hastaneye kaldırılmıştı. Beynine pıhtı atması teşhisiyle tedavi altına alınan İnanır'ın sağlık durumu son günlerde iyileşme gösterdi. Bu olumlu gelişme üzerine, Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren İnanır, nöroloji servisine nakledildi. Hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, ünlü oyuncunun yoğun bakım tedavi sürecinin tamamlandığını ve servis tedavisine geçildiğini açıkladı. Sağlam, İnanır'ın rehabilitasyon sürecinin devam ettiğini ve ziyaretçi kabul edilmeyeceğini belirterek, hastalığın ve geçirilmiş önceki sağlık sorunlarının tedavi sürecini etkileyebileceğini ifade etti.

"Ek hastalıkların tedavisi bitmek üzere"

Sağlam, "Şu ana kadar tedavisi olumlu sürdü ve bugün itibarıyla yoğun bakımdan çıkarmış olduk. Herhangi beklenmedik olumsuz bir durum yok. Her gün daha iyiye gidiyor. Günden güne toparlıyor. Hem kas güçleri, hem bilinç durumu, hem genel durumu daha iyi. Ek hastalıkların tedavisi de bitmek üzere" dedi.

Kaynak: iha