Başkan Gürkan: “Bayramlar, birlik, beraberlik ve dayanışma günleridir” Başkan Gürkan: “Bayramlar, birlik, beraberlik ve dayanışma günleridir”

İYİ Parti Tokat’ta göstermiş olduğu adayı Şeref Menteşenin adaylığı Hukuki süreçten dolayı kabul edilmemesi sonucu, İYİ Parti Tokat Belediye Başkan adayı Ülkücü Harekette yetişen Hakan Karagöllü oldu. Tokat İYİ Parti İl Başkanlığında gerçekleşen Merkez ilçe başkanı tarafından yaşanan süreçle ilgili kısa açıklamayı İYİ Parti Merkez ilçe başkanı Arif Er yaptı.

TOKAT İYİ PARTİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HAKAN KARAGÖLLÜ’NÜN ADAYLIĞI BASIN AÇIKLAMASI İLE KAMU OYUNA DUYURULDU

31 Mart 2024 Mahalli ve Yerel İdareler seçimi kapsamında Şeref Menteşe’nim adaylığının YSK tarafından düşürülmesinin ardından Tokat İYİ Belediye Başkan Adayı Hakan Karagöllü oldu. Hakan Karagöllü’nün adaylığı yapılan basın açıklaması ile kamuoyuna duyuruldu. 31 Mart seçimleri kapsamında İYİ Parti Tokat Belediye Başkan adayı olan Hakan Karagöllü İYİ Parti Tokat İl Başkanlığı binasında yapılan açıklama ile kamuoyuna duyuruldu.

İYİ Parti Tokat Merkez İlçe Başkan Arif Er yaptığı açıklamada ”31 Mart 2024 mahalli idareler seçimini doğrultusunda genel merkezimizin olurlarıyla Şeref Menteşe İYİ Parti Tokat Belediye Başkan adayı olarak açıklanmış. Yüksek Seçim Kurulu’nun açıklamış olduğu takvim sürecinde İYİ Parti Merkez İlçe Başkanlığımız olarak listemizi ve adaylarımızı, evraklarımızı Yüksek Seçim Kuruluna teslim ettik. Ancak Merkez İlçe Seçim Kurulu tarafımıza tebliğ edilen karar yazısı ile adayımız Şeref Menteşe geçmişte olan adli sicil arşiv kaydı nedeniyle memnun hakların iadesi kararları tarafımıza özel bir durum değildir. Memnun hakların iadesi kararı birçok parti de istenmektedir. Kurumsal yapımızın içerisinde herhangi bir olumsuz oluşum ya da görüş ayrımına yer vermemekteyiz. Bu bağlamda adayımız tarafından memnun haklara iadesi kararı ibraz edilmediğinde İlçe Seçim Kurulu kararı ile adayımızın adaylığı düşürülmüştür. Adaylığı açıklandığı andan itibaren çalışmalarına başlayan başkan adayımız sayın Şeref Menteşe’ye sizler aracılığıyla tekrardan buradan teşekkür etmekteyim. Genel merkezimizin talimatı doğrultusunda 31 Mart mahalli idareler seçimi için belediye başkan adayımız Hakan Karagöllü olmuştur. Allah çıktığı yolda kutlu kılsın. Teşkilatlar olarak iyi belediyecilik anlayışını şehrimizde yılmaz savunucuları olmaya söz verdik“ ifadelerine yer verdi.

Hakan Karagöllü ”Bugün sizlerle burada olmaktan gurur duyuyorum. Bugün yapmış olduğumuz basın toplantısının amacı aslında benim adaylığımla ilgili projelerin tanıtımı veya kendi tanıtımımla alakalı değil. Yaşadığım olay sürecin dışında gelişen bazı olayların merkez ilçe başkanımızın ve parti görevlilerimizin ilanıyla ilgili bir toplantı. İlerleyen günlerde hep beraber Tokat’la ilgili gerçekleştireceğimiz plan, program ve projelerimizi tanıtacağımız toplantımızı hep birlikte gerçekleştireceğiz. Seçime çok sayılı bir zaman kaldı. Diğer parti adayları yaklaşık iki aydır sahadayken biz seçim startını bugün veriyoruz. Ama şundan emin olun İYİ Parti’nin kuruluşunda gözyaşı vardır, emek vardır. Tüm milliyetçilerin hak etmiş olduğu itibarının iadesi amacıyla kurduğumuz “cesurlar hareketi” bugün hür ve müstakil bir şekilde seçimlerine hazırlanıyor Tokat’ın tek Ülkücü adayıyım ve ilk önce Allah’ın nasip etmesi, Tokatlı hemşerilerimin de teveccühüyle inşallah biz en kısa zaman içerisinde seçmenimize kendimizi ifade edip seçimlerden de çok olumlu bir sonuç alarak 1 Nisan sabahı zaferle uyanmış olacağız” şeklinde konuştu.

Editör: Haber Merkezi