Konya’nın merkez Karatay ilçesinde bulunan Lavanta Bahçesi yeni sezonda misafirlerini ağırlamaya başladı. Doğal bir fotoğraf stüdyosu haline gelen Lavanta Bahçesi her gün binlerce ziyaretçisine görsel şölen sunuyor.

29 Haziran’da kapılarını açan Karatay Lavanta Bahçesi, mis gibi kokusu ve rengiyle fotoğraf meraklıları başta olmak üzere binlerce kişiyi cezbetti. Yeni sezonda da amatör ve profesyonel fotoğrafçılardan yerli ve yabancı turistlere kadar her kesimden vatandaşın adresi yine Karatay Lavanta Bahçesi oldu. Ziyaretçiler Karatay Belediyesi tarafından oluşturulan Karatay Büfe, seyir terasları, yürüyüş yolları ve bahçenin daha birçok noktasında da keyifli vakit geçiriyor. Aynı zamanda vatandaşlar; dondurmadan gazoza kadar lavantadan üretilen birçok ürünün tadına bakma imkanı da buluyor.

Karatay Lavanta Günleri 6-7 Temmuz’da

Öte yandan, Karatay Belediyesi 6-7 Temmuz’da üçüncüsü gerçekleştirilecek olan “Karatay Lavanta Günleri”ne de ev sahipliği yapacak. Lavanta Bahçelerinin hemen karşısında belediye tarafından oluşturulacak etkinlik alanına gelecek vatandaşlar çocukları ile özel oyun ve onlarca etkinlik alanları ve sahne gösterileriyle eğlenceli iki gün geçirecek. Yine birçok firma da açacağı stantlarda kendilerine has ürünlerini vatandaşın beğenisine sunacak.

Kocaeli’de mor tarlalarda lavanta hasadı başladı Kocaeli’de mor tarlalarda lavanta hasadı başladı

“Lavanta bahçelerine olan ilgi bizleri mutlu ediyor”

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Lavanta Bahçesi’nin kapılarını açtığı ilk günden itibaren yoğun ilgi gösteren tüm misafirlere teşekkür ederek, hafta sonu bu coşkunun Lavanta Günleri ile katlanacağını söyledi. Başkan Kılca, Lavanta Bahçesinin gördüğü ilgiden memnuniyet duyduklarını belirterek, “Bu tür projeler, şehrimizin doğal güzelliklerini tanıtmak ve hemşehrilerimize keyifli zaman geçirme imkanı sunmak adına büyük önem taşıyor. Lavanta Bahçemizin her geçen gün daha fazla ilgi görmesi bizi mutlu ediyor ve daha fazla etkinlik düzenlememiz için motive ediyor. Bu noktada her sene düzenlediğimiz ve artık geleneksel hale gelen Lavanta Festivalimizi de 6-7 Temmuz tarihleri arasında bahçemizin karşısında oluşturacağımız alanda yapacağız. Herkesi bu hafta sonu gerçekleştireceğimiz Karatay Lavanta Günleri’ne davet ediyorum” dedi.

Kaynak: iha