Kocaeli'nin Derince ilçesinde yaşanan ve potansiyel bir faciayı teğet geçiren kaza, büyük bir şans eseri yaralanma olmadan sonuçlandı. Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Bulvarı'nda meydana gelen olayda, gaz pedalı takılı kalan S.Y. idaresindeki 59 AC 953 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak bir evin demir kapısına çarptı. Çarpmanın etkisiyle demir kapıyı yerinden söken araç, ardından evin bahçesinde bulunan doğal gaz kutusuna çarparak durabildi. Kazayı duyan ev sakinleri panik içinde dışarı fırladı. İhbar üzerine olay yerine itfaiye, sağlık, polis ve doğal gaz ekipleri sevk edildi. Sürücü S.Y. ve araçtaki aile üyeleri, kazadan yara almadan kurtuldu. Doğal gaz kutusunda meydana gelen hasar sonucu, doğal gaz ekipleri tarafından gerekli kesinti yapılarak, incelemeler gerçekleştirildi. Ev sahipleri, aracın sürücüsü S.Y.'den tamir bedelinin ödenmesi karşılığında şikayetçi olmadı.