Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nin ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, seçim sonuçlarına itiraz edeceklerini duyurdu. Cumhuriyet Halk Partisi'nden Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere katılan Savaş, kesin olmayan sonuçlara göre seçimi ikinci sırada tamamladı. Savaş, yaptığı paylaşımla, sonuçların resmi olarak açıklanmasının ardından itiraz sürecini başlatacaklarını bildirdi.

YSK 2024 Sandık Görevlisi Ücreti Ödeme Tarihleri Ne Zaman? E-Devlet Ücret Sorgulama Ekranı YSK 2024 Sandık Görevlisi Ücreti Ödeme Tarihleri Ne Zaman? E-Devlet Ücret Sorgulama Ekranı

Savaş, söz konusu açıklamada, "Değerli hemşehrilerim, Hatay halkının seçim iradesini kesinlikle gasp ettirmeyeceğimizi bir kez daha vurguluyorum. Seçim sonuçlarına ilişkin itirazımızı, 2 Nisan saat 10.00'da Antakya İlçe Seçim Kuruluna, daha sonra diğer ilçe seçim kurullarına yapacağız. Hukukçularımız dün geceden itibaren, seçimlere ilişkin ıslak imzalar, oy sayım cetvelleri, oy sonuç tutanakları ile YSK verilerine dair birçok konu üzerindeki çalışmasını sürdürüyor. Hatay halkının sandık iradesi tam olarak tecelli edene kadar mücadelemiz sürecek. Bir tek oyun bile takipçisi olacağız. Tüm süreçte yanımızda olan Genel Başkan Yardımcılarımız Sayın Gökçe Göken ve Murat Bakan, milletvekillerimiz Nurhayat Ataca Kayış, Mehmet Güzelmansur, Nermin Yıldırım Kara ile geçmiş dönem milletvekillerimiz Suzan Şahin ve İsmet Tokdemir, İl Başkanımız Sayın Hakan Tiryaki ve parti örgütümüze, hemşehrilerime, emek veren herkese teşekkür ediyorum. Bir tek oyun bile takipçisi olacağız. Bundan sonraki her aşamada sizleri bilgilendireceğiz. Saygı ve sevgilerimi sunarım" ifadelerini kullandı.

A W174883 02 Tokathaber

A W174883 01 Tokathaber

Kaynak: İHA