Manavgat Belediyesi’nin, 7-8 Mayıs 2024 tarihlerinde tarihi Side Limanı’nda gerçekleştirdiği Dans ve Müzik Festivali, sanatseverle buluşuyor.

Açılış kortejiyle başlayan Dans ve Müzik Festivali’nin birinci gününde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kazakistan, Ukrayna, Gürcistan, Özbekistan, Azerbaycan ve Dağıstan’dan 780 dansçı sahne aldı. Side girişinden itibaren milli kıyafetleri ile yürüyen ülkelerin dans grupları, oldukça renkli görüntüler oluşturdu. Halk dansçıları, Manavgat Belediyesi Özgürlük Bandosu eşliğinde yürürken, yerli ve yabancı turistler de bu renkli görüntüleri kameraya alarak anı ölümsüzleştirdi. Festival, bu akşam tarihi Side Limanı’nda devam edecek.

"Side bir dünya markası"

Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Engin Tüter, Side’nin bir dünya markası olduğunu söyleyerek şu ifadelere yer verdi:

"Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Side’mizde bu festivalleri yapmak bizim için bir gurur kaynağı. Side, bizim markamız. Onu daha da parlatmak, dünyaya açmak için bu tarz festivallerin devamını getireceğiz. Bu festivalimiz, dünyanın dört bir yanından bir araya gelen insanlar için kültürel bir köprü işlevi görüyor."

Büyük Şair Cahit Külebi Tokat'ta Şiirlerle Anılacak Büyük Şair Cahit Külebi Tokat'ta Şiirlerle Anılacak

Festivale, Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı Engin Tüter, birim müdürleri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Kaynak: iha