Almus ilçesine bağlı Karadere köyünde 32 yaşındaki Ali Elik, kendisinden ayrılmak isteyen eşi 25 yaşındaki Haskız Elik'i annesinin gözü önünde tabancayla öldürdü, ardında da silahı kendi başına dayayarak yaşamına son verdi.

Almus'ta 8 yıl önce evlenen Ali ve Haskız Elik çifti, Tekirdağ Çerkezköy ilçesine taşınıp burada yaşamaya başladı. Çerkezköy'de bir fabrikada işçi olarak çalışan Ali Elik ile eşi arasında bir süre sonra geçimsizlik başladı. Yaşanan geçimsizlik sonrasında Haskız Elik eşinden ayrılmak istediğini söyledi. Anlaşmazlık yaşayan ve çocukları bulunmayan çift bir ay önce Tekirdağ'dan memleketleri Almus'un Karadere köyüne geri döndü. Eşinin evinden ayrılan Haskız Elik, Almus'ta annesi Altun Işık'ın yanında kalmaya başladı. Ali Elik, gece saatlerinde kendisinden ayrılmak için mahkemeye başvuran eşinin yaşadığı eve gitti. Ali Elik, kapıyı açan kayınvalidesini kenara iterek, yanında getirdiği ruhsatsız tabanca ile eşine birkaç el ateş etti ardından da silahı kendi başına dayayarak ateşledi. Haskız Elik ve Ali Elik olay yerinde yaşamını yitirdi. Olayın jandarmaya haber verilmesi üzerine evde inceleme yapıldı. Yapılan incelemenin ardından Elik çiftinin cesetleri otopsi için Almus Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı. Buradan Haskız Elik'in cenazesi incelenmek üzere Ankara Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Haskız Elik'in akrabası olan köy muhtarı Hayri Sevgioğlu, çiftin evlenip Tekirdağ'a taşınmasından sonra geçimsizlik yaşamaya başladıklarnı belirterek, "Bir ay önce buraya geldiler. Bizlerde öncü olup aralarını düzeltmeye çalıştık ama başarılı olamadık. İkisi de ayrı ayrı evlerde yaşıyordu. Bu gece Ali, kayınvalidesinin evine girmiş. Kayınvalidesi önüne engellemeye çalışmış ama başaramamış. Önce eşini sonra da kendisini öldürmüş" diye konuştu

Editör: Haber Merkezi