TBMM'de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın bütçe görüşmeleri sırasında gerilim yaşanmıştı. AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, TBMM Başkanvekili ve CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca'yı istifaya davet etti.
AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada "Gülizar Biçer Karaca'ya Zaruri Bir Cevap" diyerek şunları söyledi: TBMM Başkanvekilliği makamının sorumluluğunu taşımakta acziyet yaşayan Biçer Karaca, belki tarihte ilk defa, başarısız olduğu Genel Kurul sırasındaki tartışmaları basın üzerinden sürdürmektedir.Dün Genel Kurul oturumunu yöneten Başkanvekili Biçer Karaca, apaçık tarafgirliği ve yönetmedeki beceriksizliği sebebiyle Genel Kurul'un çalışmalarını adeta sabote etmesinin ağırlığı altında ezildiği için şahsımı suçlamaya, itham etmeye çalışmaktadır.

Genel Kurul'da kendisine yönelttiğimiz haklı itirazlara veremediği cevabı basın vasıtasıyla güya izaha ihtiyaç duymaktadır. Kendi partisinin hatiplerinin sürelerini ölçüsüz şekilde uzatan Biçer Karaca, değerli Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımızı çok yakışıksız bir şekilde adeta azarlamaya kalkıştığı için şahsımın ve Grubumuzun haklı tepkisi ile karşılaşmıştır.

Daha önce Genel Kurul'u yöneten hiçbir Başkanvekilinin tevessül etmediği bir tarz benimseyen Biçer Karaca, merhum milletvekilinin konuştuğu oturumda da beceriksizliği sebebiyle, Genel Kurul'un tansiyonunu kontrol edememenin sorumluluğu altındadır. Kasıtlı, önyargılı, tarafgir, beceriksiz tutumları bu açıklamasıyla da aleniyet kazanan Biçer Karaca'yı bulunduğu koltuğa daha fazla zarar vermemesi için istifaya davet ediyorum."

Editör: Haber Merkezi