Sivas’ta görev yapan Kur’an kursu öğreticileri, İl Müftülüğü tarafından düzenlenen programda bilgilendirildi.

Sivas Müftülüğü tarafından 2024 yılı yaz Kur’an kursları bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Müftülüğün konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya, Kur’an kursu öğreticilerini bilgilendirdi.

Aslanlı mozaik vatandaşların ilgisini çekiyor Aslanlı mozaik vatandaşların ilgisini çekiyor

Yaz Kur’an kurslarının 16 Ağustos 2024 tarihine kadar devam edeceğini belirten Altunkaya, “Toplumun bütün bireylerine hitap etme açısından kurs eğitimleri dolayısıyla Kur’an Kursu öğreticileri son derece önemlidir. Kur’an-ı Kerim ve dini bilgilerin öğretildiği kurslarımız, yaz tatilinde çocuklar ve gençler için büyük bir fırsat eğitimi sunacaktır. Öğrencilerin Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler alanında, öğrenme düzeylerine ve gelişim evrelerine uygun olarak temel düzeyde bilgi, bilinç ve beceri kazanmaları hedeflenen programla aynı zamanda sosyal, kültürel faaliyetler ve sportif etkinliklerle desteklenmelidir” dedi.

İl Müftüsü Altunkaya, programın sonunda Kur’an kursu öğreticilerine katılımlarından dolayı teşekkür ederek yaz kursları eğitim döneminde başarılar diledi.

Kaynak: iha