Kişinin 1 fazla kromozom sayısına sahip olması nedeniyle meydana gelen down sendromuna dikkat çekmek için her yıl 21 Mart'ta Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla Down Sendromlu çocuk ve gençler Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Yılmaz’ı ziyaret etti.
 

Tokat’ta Ziraat Bankası Müşterilerine Müjde! 1.000 TL Ödeme Yapılıyor Tokat’ta Ziraat Bankası Müşterilerine Müjde! 1.000 TL Ödeme Yapılıyor

Ziyarette Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birim Koordinatörü Öğr. Gör. Neslihan Canpolat  Çığ, Öğr. Gör. Melih Sağıroğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Abdurrahman İlhan, Müdür yardımcısı Ayşe Gündoğdu, Türkiye Down Sendromu Derneği Tokat Şubesi Başkanı Seyhan Yazıcı Çoluk, Beyazay Derneği Tokat Şube Başkanı Suna Arslan Köten, Beyazay Derneği yönetim kurulu üyeleri, Down sendromlu çocuklar ve öğrenciler yer aldı. 

Ziyaretçiler Down Sendromu farkındalığının öneminden bahsederek 21 Mart’ta yapılacak olan panel ile ilgili bilgiler aktardılar. Down Sendromu farkındalığı için farklı renkteki çoraplarla fotoğraf çektirdiler.

Muhabir: Mihriban Koçaker