Tokat'ın futbol sahnesindeki yıldızı Tokat Belediye Plevne, zorlu lig yolculuğunda önemli bir dönemece giriyor. Takımın teknik direktörü Semih Tokatlı, Tokat'ın spor müdürü Arif Sağdıç ile yaptığı röportajda, takımın mevcut durumunu ve önlerindeki zorlu Adana deplasmanını değerlendirdi.

"Kaçan 2 Puana Üzülmek Elde Değil"

Semih Tokatlı, geçtiğimiz hafta evlerinde oynadıkları Sebat Gençlik spor maçında alınan sonucu ele alırken, "Eğer bu maçtan 3 puanı alsaydık, bugün daha farklı işler konuşuyor olacaktık. Ama futbolda bunlar oluyor, özellikle yenemiyorsan yenilmeyeceksin" dedi. Bu sözlerle, takımın ligdeki durumu ve hedefleri hakkında derin bir iç görü sağladı.

Lider Adana'ya Karşı İddialı Mesaj

Pazar günü Adana'nın Tarsus ilçesinde lider Biteken Adana 1954 F.K. ile yapılacak maç hakkında konuşan Tokatlı, "Adana ilinin iklimi ne kadar sıcak olursa olsun bizi mutlu edecek skoru alacağız" şeklinde iddialı bir açıklama yaptı. Bu sözlerle, takımının performansına duyduğu güveni ve maçın önemini vurguladı.

Poyrazın Kızları evinde Yalıkavak'a mağlup oldu Poyrazın Kızları evinde Yalıkavak'a mağlup oldu

"Tüm Sahada Kulübede Olan Sporcularımın Alınlarından Öpüyorum"

Takımın birlik ve beraberlik içinde olmasının önemine değinen Tokatlı, "Ben bu takımın teknik patronu olarak tüm sahada kulübede olan sporcularımın alınlarından öpüyorum sahadaki mücadelelerinden dolayı" diyerek, oyuncularına olan minnettarlığını ve takdirini ifade etti.

Telafisi Olmayan Haftaya Giriliyor

Tokatlı, "Artık telafisi olmayan son 6 haftaya giriyoruz. Ligde ligin altıda üstüde kalan maçlarda cayır cayır yanmaya başlıyor. Tokat Belediye Plevne spor olarak geçen hafta evimizde oynadığımız Sebat Gençlik spor maçında aldığımız puana değil kaçan 2 puana üzülmemek elde değil. Eğer bu maçtan 3 puanı alsaydık bu gün daha farklı işler konuşuyor olacaktık. Ama futbolda bunlar oluyor özellikle yenemiyorsan yenilmeyeceksin ama oynadığımız futbolun karşılığı bana göre 1 puan değil 3 puan olmalıydı. Ben bu takımın teknik patronu olarak tüm sahada kulübede olan sporcularımın alınlarından öpüyorum sahadaki mücadelelerinden dolayı. Tüm sporcularım ellerinden geleni yaptılar. Pazar günü deplasmanda Akdeniz bölgesinin sıcak ili Adananın Tarsus ilçesinde gurubumuzun lideri Biteken Adana 1954 F,K, takımı karşısında alacağımız skorla taraftarlarımızı mutlu edeceğiz. Adana ilinin iklimi ne kadar sıcak olursa olsun bizi terletecek skoru alacağız diyorum. Tabi ben bu iddialı konuşmayı tüm sporcularıma güvenerek yapıyorum. İnşallah rakip liderde olsa 3 puana alıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Lider Adana takımının mesaisine yaptığımız çalışmalarda görüyorum oyuncularımın arzusu isteği hırsı bana bu güveni veriyor. Tüm taraftarlarımıza bu hafta sonu lider karşısında alacağımız galibiyet ve 3 puanı hediye ederek araya moralli gitmek istiyoruz" dedi.

"Artık ben kendimi bir Tokatlı olarak görüyorum"

Tokatlı, "Şuan lider Adana 1954 F,K, takımı 50 puanla ligde 2 sırada ise Sebat Gençlik spor takımı bulunuyor. Bu gün lig bitseydi Tokat Belediye Plevne spor takımı hedefine ulaşarak play of gurubunda kendisine yer bulan takım olacaktı. İnşallah sezon sonu bu isteğimize kavuşarak  hep beraber bir üst lig olan 2 lig şansımızı tüm Tokatlı hemşerilerimle beraber bu yolda yürüyeceğiz. Artık ben kendimi bir Tokatlı olarak görüyorum.  İnşallah Pazar günü deplasmanda lider karşısında alacağımız  galibiyet ve 3 puanla Tokatlılar olarak Ramazan bayramını erken futbolda kutlayacağız. Ben Tokat Belediye Plevne spor takımı teknik direktörü Semih Tokatlı olarak buna inanıyorum" diye konuştu.


 

Muhabir: Kenan Kayhan