Babalar Günü’nün bu yıl Kurban Bayramı’na denk gelmesi nedeniyle, 9 Haziran 2024 Pazar günü Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde (TOGÜ) anlamlı bir etkinlik düzenlendi. Üniversitenin Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (PDRMER) tarafından gerçekleştirilen “Babalar ve Çocukları Duygu Regülasyon Atölyesi”, babalar ve çocuklarına özel olarak tasarlandı.
İki Grup Halinde Atölye Çalışması
Etkinlik, 4-6 yaş ve 7-10 yaş gruplarındaki çocukların babalarıyla birlikte katıldığı iki ayrı grup halinde yapıldı. Atölye çalışması, doğa gezisi ve müzikli dans ile başladı. Daha sonra spor parkuru, gevşeme ve duygu düzenleme aktiviteleri ile devam eden etkinlik, mandala yapımı ile sona erdi.
Moderatörler ve Katkı Sağlayanlar
Dr. Öğr. Üyesi Neslihan Çıkrıkçı ve Dr. Öğr. Üyesi Burak Köksal’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen bu anlamlı etkinlikte, Doç. Dr. Özkan Çıkrıkçı ve Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Sarıkaya da katkı sağladı.
Katılım ve Hedefler
Yaklaşık 65 ailenin katılım gösterdiği atölyede, babalar ve çocuklarının birlikte kaliteli zaman geçirmeleri ve olumlu duygular deneyimlemeleri hedeflendi. Etkinlik boyunca, katılımcılar arasında güçlü bir bağ kurulması sağlanarak, çocukların duygusal gelişimine katkıda bulunuldu.