Karagöllü, kendi hayat hikayesini ve siyasi yolculuğunu, "1984 Tokat doğumlu olan, memur bir baba ve ev hanımı bir annenin evladıyım. İlk, Orta, Lise ve Üniversite eğitimimi Tokat’ta tamamladım ve makine teknikeriyim. Tokat OSB’de gıda paketle tesisinin sahibi, Tokat’ın öz evladı bir kardeşinizim. 13 yaşında başlamış olduğum siyasi hayatıma cennet mekan Alparslan Türkeş’in yetiştirmiş olduğu neferlerden bir tanesiyim." diyerek anlattı.Hakan2 1709 1 Tokat Haber

Karagöllü’nün Seçim Mücadelesi ve Vatandaştan Aldığı Destek

Milletvekillerinden Çiftçi’ye hayırlı olsun ziyareti Milletvekillerinden Çiftçi’ye hayırlı olsun ziyareti

Seçim çalışmaları hakkında, "Seçim çalışmalarına 1.5 ay gibi geç başlamış birisiyim ama geçmişe baktığınız zaman ben İyi Parti Merkez İlçe Başkanlığı ve İl Başkanlığı yapmış ve siyasete yön veren birisiyim. İl Başkanlığı dönemimizde de Tokatlı hemşehrilerimizin gönüllerinde bir tahtımız vardı zaten. Bugün sahada da aldığımız tepkilere baktığımız zaman gittiğimiz her yerde yüzde 70 civarında biz sandığa gitmiyorduk bizi temsil edecek kimsenin olmadığını biliyorduk neyse ki siz aday oldunuz başkanım sizinle birlikte sandığa gitme kararı aldık diyorlar bu bizi gururlandırıyor" ifadeleriyle duygularını paylaştı.

"Halk ekmek talebimiz uygulamaya konulmadı"

Tek ülkü, Tek Tokat, Öz Evlat...!!! sloganını da açıklayan Başkan Karagöllü, “Tokat’ta rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş’in yetiştirdiği tek milliyetçi aday benim. Bunu söylememde bir beis yok. Onun dışında Tokat’ta yetişmeyen, Tokat’ın dertleriyle dertlenmemiş, Tokat’ın sorunlarına çözüm aramamış sadece pleybekle saha yapan bir aday Tokat’a ne kadar fayda sağlayabilir. Biz bu noktayı özellikle vurgulamak istedik. Yani Öz Evlat vurgusunu ön plana çıkarmak istedik. Bu memlekette merkez ilçe başkanlığı ve il başkanlığı yürüttüm. Tokat Belediye meclisinde yer aldık ve göze göz siyaset yaptık. Bunlardan en önemlisi halk ekmekti. Halk ekmek talebimiz oy birliği ile geçti ama hala uygulamaya konulmadı. Vatandaşın ucuz ekmek yemesi engellendi.

Baskan Karagollu Den Aciklama 4009 Tokat Haber
Ankara Mahallesi'nin İmara Açılmasını Eleştirdi
Karagöllü, "Mesela bizim ölüm bölgesi dediğimiz bir Ankara Mahallesi gerçeğimiz var. Burası MTA haritalarında birinci derece heyelan bölgesi ve Tokat’ta deprem bölgesi. Bu iki tehdit bir araya geldiği zaman bizim ölüm mimarı diye değerlendirmemizde hiçbir beis yok. Geldiğimiz noktada AK Parti ve MHP Meclis üyeleri bu önergede hemfikir oldular. MHP’den bir meclis üyesi tepki gösterdiği için görev değişikliğine gidildi. Çünkü Yücel Bulut beyefendi bu konuda kesin talimat verdi belediyeyle hemfikir olacaksınız aynı oyu kullanacaksınız diye. Şimdi baktığımız zaman Tokat’ta bir başarısızlık oldu diyorsak, eğer ki belediye de bir görev zafiyeti var deniyor ise bu zafiyet hem AK Parti’nin hem de MHP’nin doğurmuş olduğu bir zafiyettir. Biz burada sonuna kadar Tokat’ın haklarını dile getirdik. Lakin baktığınız zaman dün beraber bu şehri yöneten insanlar sanki bugün saha yaptıklarını görüyoruz. Ve bu bize hiç samimi gelmiyor" dedi.

Üniversite öğrencilerinin ulaşım sorunu

Karagöllü, yıllardır çözülemeyen üniversite öğrencilerinin ulaşım sorununa dikkat çekerek, "Mesela üniversite öğrencilerinin büyük bir serzenişleri var derslerine yetişemiyorlar. Bu büyük bir sorun çözülmesi lazım. Raylı sistem mi, hat sayısının artırılması mı yapalım, bazı şeyler lafta kalmasın icraata geçelim çalışalım" diye konuştu.

OSB'de yaşanan sıkıntıların altını çizdi
Tokat’ın kalkınması için hazırladıkları projeler hakkında da değerlendirmelerde bulunan Karagöllü, “Birincisi Tokat’ın kalkınması, ülkenin kalkınması, milli ekonominin kalkınmasının tek yolu üretim ekonomisi. Biz Tokat’ın üretim ekonomisini artırmak zorundayız. Maalesef şuanda OSB bizim üretim ekonomimize cevap verecek durumda değil. OSB’de atılması gereken somut adımlar var. Hala OSB’de içme suyu şebeke suyu sıkıntıları var. OSB’de doğalgazın yayılmadığı noktalar var. Düşününki 500-600 kişilik bir istihdam yaratacak fabrikanın Tokat’a gelmesi ve üretim yapıp ihracat yapması için acilen Tokat Ünye yolunun yapılması gerekir. Bunun da Tokat Milletvekilleriyle birlikte hareket ederek yapılması lazım. Ben bunun için TBMM kamp kurmayı düşünüyorum. Biz bu işi başarırsak Tokat’ın ekonomik kalkınması başlayacaktır. Çünkü ürettiğimiz ürünü ne kadar kısa mesafede, zamanda indirirsek Tokat ekonomisi o kadar artacaktır" ifadelerini kullandı.

 Kentsel Dönüşümde Çarpık Kentleşme İddiası

Tokat’ın biran evvel kentsel dönüşüme start vermesi gerektiğini söyleyen Karagöllü, “Şehir şebeke suyunu taşıyan hatlar ivedilikle elden geçmesi gerekiyor. Bunun yanı sıra Tokat’ta çarpık bir kentleşme şehircilik problemimiz var. Şimdi modern kentleşme modeline baktığımız zaman biz hala 50 yıl öncesinin sistemiyle devam etiğimizi görüyoruz. Yeni açılan bir imar alanımız var Güneşli Mahallesi buradan bir dron görüntüsü aldığımız zaman bile orada çarpık kentleşmeyi göreceksiniz. Çünkü bu şehirde maalesef bazı şeyler mış gibi uygulanıyor. Bazı şeyler yapılıyormuş uygulanıyormuş gibi yapılıyor. Biz buna karşıyız ve alınan kararların uygulanması konusunda imtiyazsız, amasız, fakatsız bu şehrin 50 yıl sonrasına hazırlanması, depreme hazırlanması, sel afetlerine hazırlanması gerekiyor" diye konuştu.

Tokat Devlet Hastanesi'nin Çürüdüğü İddiası 

Karagöllü,  olası bir deplme felaketinde yaşana bilecek bir seneryoyu dile getirerek, "Tokat’ta Allah göstermesin bir deprem yaşandı ve Almus Baraj Gölü bentleri yıkıldı. 12 dakika içerisinde Tokat sel felaketiyle karşı karşıya. Yeşilırmak kenarında bulunan Devlet Hastanesi, Jandarma, İtfaiye ve Özel Hastanemiz sel suları altında kalacak. Bakın Tokat Devlet Hastanesi altından çıkan suyu durduramıyorsunuz. Hastane yapılalı sayılı yıllar oldu hastane altından çıkan su hastaneyi çürüttü. Jandarmanızın ve İtfaiyenizin sular altında kaldığı bir deprem düşünün o gün bize lazım olan jandarma ve hastane maalesef bize hizmet veremiyor. Şimdi selle mi uğraşalım, depremle mi uğraşalım ne yapalım. Biz şehir planlamasında sınıfta kalmışız. Bu kadar büyük bir öngörüsüzlüğü benim kabul etmem mümkün değil. Bu şehri yeniden inşa etmemiz, yeniden ihya etmemiz lazım” diye konuştu.

Muhabir: Kenan Kayhan