CHP'li Kurtgöz, "Hükümetin, enflasyon gerçeklerini göz ardı ederek belirlediği bu zam oranları, milletimizin yaşam standartlarını olumsuz etkilemektedir. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Tokat İl Başkanlığı olarak, hükümeti vatandaşlarımızın gerçek ihtiyaçlarına duyarlı olmaya ve adil bir şekilde zam politikaları belirlemeye davet ediyoruz" dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, bugün yaptığı basın açıklamasında Türkiye İstatistik Kurumu'nun enflasyon verilerine ve hükümetin belirlediği zam oranlarına sert bir tepki gösterdi. Kurtgöz, hükümetin açıkladığı zam oranlarının emekçi ve emeklileri yetersiz bıraktığını ve adaletsiz bir şekilde dağıtıldığını vurguladı.

Ordu'da "Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın Projesi" bu yılda sürdürülecek Ordu'da "Fındık Dalda, Aklın İşçide Kalmasın Projesi" bu yılda sürdürülecek

"ZAM ORANI GERÇEK ENFLASYONUN GERİSİNDE"

Başkan Kurtgöz açıklamasında, "Türkiye İstatistik Kurumu'nun açıkladığı enflasyon verileri ve hükümetin belirlediği zam oranlarına dair sert bir tepki göstermek için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Hükümetin açıkladığı zam oranları, emekçi ve emeklilerimizi yetersiz bırakan bir mantıkla belirlenmiş ve adaletsiz bir şekilde dağıtılmıştır. Memur ve memur emeklilerinin zam oranının yüzde 19,3 olarak açıklanması, gerçek enflasyonun çok gerisinde kalmaktadır. SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin ise yüzde 24,73 zam alması, milyonlarca emeklinin alım gücünü daha da düşürecektir. Özellikle 8 bin TL'nin altında maaş alan 4 milyon emekliye tek kuruşluk bir artış yapılmamış olması, adalet duygusunu tamamen yok etmektedir. Ülkemizin ekonomik koşulları her geçen gün zorlaşırken, asgari ücretle geçim mücadelesi veren işçilerimize de tek kuruşluk bir zam yapılmamış olması kabul edilemez bir durumdur. Hükümetin, enflasyon gerçeklerini göz ardı ederek belirlediği bu zam oranları, milletimizin yaşam standartlarını olumsuz etkilemektedir. Bizler Cumhuriyet Halk Partisi Tokat İl Başkanlığı olarak, hükümeti vatandaşlarımızın gerçek ihtiyaçlarına duyarlı olmaya ve adil bir şekilde zam politikaları belirlemeye davet ediyoruz. Emekçi ve emeklilerimizin hak ettikleri yaşam koşullarını sağlamak, bir devletin temel görevidir. Bu nedenle, hükümetin derhal bu yanlış politikalarından dönmesini ve adaletli zam oranları belirlemesini talep ediyoruz" dedi.

Muhabir: Burhan Arar