Orta Anadolu’nun kuzey kısmında yer alan Tokat, tarım ve hayvancılıkla öne çıkmasına rağmen son zamanlarda Karadeniz turu güzergâhında olması nedeniyle turistik olarak da dikkat çekmeye başlamıştır. Samsun ve Ordu gibi Karadeniz'in iki güzel ili ile Sivas ve Amasya gibi tarihi şehirlerle komşu olan Tokat, ziyaretçi sayısını her geçen gün artırıyor.

Tokat, iç turizmde pek bilinmeyen bir il olmasına rağmen gezilecek birçok tarihi eser ve kamp yapılacak alan bulunduruyor. Mahperi Kervansarayı, Tokat Mevlevihanesi, Ali Paşa Hamamı, Bedesten ve Arasta, Tokat Kalesi gibi tarihi eserler, şehrin zenginliğini gözler önüne seriyor. Doğal güzellikler açısından ise Topçam Yaylası, Çamiçi Yaylası, Kaz Gölü, Düden Gölü, Ballıca Mağarası gibi etkileyici alanlar bulunuyor. Tokat, yöresel lezzetleri ve zengin kültürü ile yıl boyunca ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Batmantaş Yaylası1 Tokathaber

Batmantaş Yaylası Kamp Alanı

Tokat’ın ünlü yaylalarından biri olan Batmantaş Yaylası, şehir merkezine 28 km mesafede bulunuyor ve özel araçlarla kolayca ulaşılabiliyor. Temiz havası ve gür ormanlarıyla kamp severlerin ilgisini çeken bu yayla, 1800 metre rakımıyla adeta bir oksijen deposu.

Yayla turizminin Tokat çevresinde yaygın olmasına büyük katkı sağlayan Batmantaş Yaylası, etrafı ormanlarla, üst kısmı ise otlak alanlarla çevrili olup doğanın ortasında kendini yenilemek isteyenler için harika fırsatlar sunuyor. Karavan kampı ve çadır kampı için uygun alanlar bulunan bu bölgede doğa fotoğrafçılığı, trekking ve doğa yürüyüşleri gibi çeşitli aktiviteler gerçekleştirilebilir. El değmemiş doğası ve tertemiz akan suyuyla Batmantaş Yaylası, muhteşem bir kamp deneyimi vaat ediyor. Kamp yapmak için yaylanın manzarasına hâkim olan etekler daha çok tercih ediliyor.

Yaylanın yüksek konumu nedeniyle herhangi bir tesis ve elektrik bulunmuyor. Bu nedenle kamp için gelenlerin aydınlatma cihazları ve diğer elektrik ihtiyaçlarını karşılayacak ekipmanları yanında getirmesi gerekiyor. Yakınında yerleşim yeri bulunmayan yaylada tamamen doğayla baş başa kalmak mümkün.

Tokat'tan, Binali Yıldırım'a 4 boynuzlu koç hediyesi Tokat'tan, Binali Yıldırım'a 4 boynuzlu koç hediyesi

Kamp Olanakları:

WC, elektrik, duş ve çeşme imkânı bulunmuyor.
Yiyecek ve içeceklerinizi kamp alanına gelmeden önce temin etmelisiniz.

Kamp Ücreti: Ücretsiz

Tokat’ın doğal güzelliklerini keşfetmek ve doğayla iç içe huzurlu bir kamp deneyimi yaşamak isteyenler için Batmantaş Yaylası mükemmel bir seçenek. Yaylanın eşsiz manzarası ve huzur dolu ortamı, kamp severler için unutulmaz anılar sunuyor. Doğanın tadını çıkarmak ve stresten uzaklaşmak için Batmantaş Yaylası’na mutlaka uğrayın!

Muhabir: Mihriban Koçaker